POSTIHLA VÁS EXEKUCE? MÁTE DLUHY? NEVÍTE SI RADY?

VOLEJTE 608 815 828. POMŮŽEME VÁM!

Exekuce není osobní bankrot
Napsal uživatel Administrator
Úterý, 03 Září 2013 19:37
PDF Tisk Email

Mysleli jste, že exekuce znamená to samé jako osobní bankrot? Pokud ano, tak jste se mýlili. Víte, jaké jsou rozdíly mezi osobním bankrotem a exekucí? Více informací se dozvíte v tomto článku.

Dluhy v dnešní době má každý druhý. Spousta lidí se zadluží například hypotečním úvěrem proto, aby měli kde bydlet. Nebo se Vám rozbije auto a našetřených peněz nemáte tolik, abyste si pořídili nové auto. A tak jdete a vezmete si leasing. Důvodu pro úvěr je spousta. A dluhy jsou na světě. Splácet se musí a právě, když se nesplácí, pak vyvstanou problémy, které můžou dojít tak daleko, že Vám přijde exekuční příkaz.

Co je exekuce?

Exekuce znamená nucený výkon exekučního titulu. Zakládá se na vymáhání finanční částky od dlužníka pro věřitele. Exekuci provádí soudní exekutor, pokud dlužíte například finančnímu úřadu, pak se můžete obávat exekuce přímo od finančního úřadu. Myslíte si, že svůj majetek prodáte nebo přepíšete na někoho jiného, jakmile se dozvíte o exekuci? Jste na omylu. Jakmile se k Vám doručí usnesení o nařízení exekuce, pak je zakázáno s majetkem jakkoliv nakládat, už vůbec ne prodat.

Povinností exekutora je zjištění a následné zajištění veškerého majetku, který má uspokojit danou pohledávku. Exekuci také můžete splácet pomocí srážek ze mzdy či jiných příjmů, prodejem movitých i nemovitých věcí, prodejem podniku atd. Zkrátka můžete přijít o vše, co máte. Nenechte své dluhy dojít tak daleko! A mějte na paměti, že exekucí se Váš dluh může navýšit i o desetitisíce.

Co je osobní bankrot?

Oddlužení fyzických osob je vyjádřením pro osobní bankrot.

Jsou 2 způsoby oddlužení a to:

  • oddlužení formou splátkového kalendáře - splátkový kalendář trvá 5 let, měsíčně se splácí věřitelům, jejichž pohledávky nejsou zajištěné
  • oddlužení zpeněžením majetkové podstaty - prodej majetku, který vlastní dlužník do doby, kdy soud povolil oddlužení

Osobní bankrot je řešení pro dlužníka (pouze fyzickou osobu), který dluží více věřitelům a ví, že se z dluhů už nelze svépomocí dostat. Pomocí tohoto oddlužení dojde ke sjednocení všech dluhů a následně se uspokojují pohledávky dle zajištění. Zajištěné pohledávky jsou uhrazeny celé, nezajištěné pohledávky jsou uhrazeny třeba jen částečně a zbytek dluhů je dlužníkovi odpuštěn. Toto vše pokrývá insolvenční zákon.

Po dobu trvání (5 let) je dlužník povinen plnit:

  • mít zaměstnání s přiměřenou mzdou, v případě nezaměstnaného se z plných sil snažit zaměstnání sehnat
  • majetek, který má dlužník díky dědictví či dostal darem, musí zpeněžit a finanční prostředky získané z prodeje použít na úhradu dluhů mimo určený splátkový kalendář
  • vždy oznámit změnu pobytu či zaměstnání insolvenčnímu soudu, správci a věřitelskému výboru
  • každých 6 měsíců předložit přehled všech příjmů a na požádání insolvenčního soudu, správce či věřitelského výboru předložit daňové přiznání
  • a další

Řešte své finanční problémy s Nexta Finance

Nenechte si své dluhy přerůst přes hlavu a řešte je ihned, jak vyvstanou. Prožít osobní bankrot jistě nebude nic příjemného. Proto jsme tu pro Vás. My Vám pomůžeme nejen s exekucí, ale také například s konsolidací vašich půjček. Obraťte se na nás, vaši situaci zhodnotíme a poradíme nejlepší východisko!

Aktualizováno Úterý, 03 Září 2013 19:47