POSTIHLA VÁS EXEKUCE? MÁTE DLUHY? NEVÍTE SI RADY?

VOLEJTE 608 815 828. POMŮŽEME VÁM!

Územní působnost exekutora

Co je územní působnost exekutora?

Územní působnost exekutora je teritoriální princip činnosti soudních exekutorů. Exekutoři jsou tedy pověřováni vykonáváním soudních a dalších rozhodnutí v kraji, kde je sídlo jejich úřadu. O rozdělení pravomocí na jednotlivá území se vede delší dobu debata. Jako jedním z argumentů je například navýšení nákladů na dopravu, v případě, že exekutor vykonává svou práci na druhém konci republiky.

Senátoři ČSSD navrhují, aby exekutoři mohli nově působit jen v lokálních obvodech a ne po celé ČR. Územní působnost exekutora umožní efektivní dohled nad činností exekutora místním exekučním soudem. Povinnému (tedy dlužníkovi) je tak umožněna faktická účast na exekučním řízení.

V současné době platí, že působnost exekutora není lokálně omezená. To znamená, že soudní exekutor z Brna může vykonávat exekuci v Karlových Varech. Od ledna je omezena výše limitu na cestovné, které nesmí překročit 1500 korun.

Dalším důvodem zavedením územního působení exekutorů je také fakt, že nebude docházet k nadužívání exekucí.

Územní působnost exekutorů je zavedena již v téměř celé Evropě, poslední zemí, která teritoriální působení exekutor nemá je Slovensko. I na Slovensku se nadpoloviční většina členů exekutorské komory přiklání k teritoriálnímu rozdělení celého území.

Jak exekuci předcházet?

Jestliže jste se dostali do nekonečného kolotoče dluhů, máme pro vás řešení. Jednou ze základních možností je neignorovat upomínky a výzvy k zaplacení. Nejhorším přístupem k nastalému problému je jeho ignorování!

Hrozí vám exekuce a nevíte jak ji řešit?

Hrozí vám exekuce nebo již stojí exekutor za Vašimi dveřmi? Neváhejte nás kontaktovat .

Společnost NEXTA Consulting je tým profesionálů s dlouholetými zkušenostmi, kteří ke svým klientům přistupují s maximálním ohledem a citlivostí. Zohledňujeme především aktuální finanční situaci svých klientů. Zabýváme se kompletním finančním poradenstvím, řešíme oddlužení, konsolidace a zprostředkování půjček!