Co je to mobiliární exekuce
Napsal uživatel Administrator
Úterý, 23 Červenec 2013 11:19
Tisk

Dostali jste se do finančních nesnází a máte strach z exekuce? Víte o tom, že je více možností, jak exekučně peníze vymáhat? Pokud Vám hrozí exekuce, nejlepší rada je samozřejmě dluh v co nejkratší době uhradit a tím exekuci zastavit, co ale v případě, že nemáte dost finančních prostředků na to, abyste své finanční závazky uhradili včas? Můžete se pokusit s věřitelem domluvit na splátkovém kalendáři, na ty ale bohužel nemusí každý přistoupit a pak přichází na řadu soudní jednání a nařízení exekuce. To nejhorší co můžete udělat je, že budete dělat tzv. mrtvého brouka, nic tím nevyřešíte, jen své problémy prohloubíte. A říkate si, že nemáte dostatek peněz v zaměstnání, že Vám nemá kdo co sebrat? Mýlíte se. Může přijít na řadu "mobiliární exekuce".

Jak předejít exekuci?

Jak jistě víte, problémy je lepší řešit hned v zárodku než čekat a nechat dluhy narůstat do obřích rozměrů a například řešit půjčku další půjčkou. To je to nejhorší řešení, které můžete zvolit! Pak už je to jen vytloukání klínu klínem a ani se nenadějete a další dluhy jsou na světě. Nenechte to proto dojít až tak daleko. Rozumné je se s věřiteli pokusit domluvit, nikdy však neslibujte něco, co předem víte, že nemůžete dodržet. Když už se s věřiteli domluvíte, pak je důvěra velice chatrná. Stačí ji jednou porušit a veškerá snaha bude ztracená. Pokud už vaše situace došla k soudnímu jednání, ať už z důvodu neřešení situace či z důvodu, že věřitel nepřistoupil na domluvu o dohodě splátek, pak nezoufejte. Především přebírejte obsílky a popřípadě se dostavte k soudnímu jendání, pokud jste vyzváni. Lepší je být připraven než se jednoho dne probudit se soudním exekutorem přede dveřmi.

Když už dojde na exekuci

Práce exekutora začíná tím, že si zjistí potřebné informace o Vás. Začne pátrat po tom, kde bydlíte, kde pracujete, zda máte nějaký movitý či nemovitý majetek (popřípdě i Vaše manželka či manžel), u jaké bankovní instituce je veden Váš bankovní účet nebo stavební spoření či jestli máte nějaký podíl v obchodní společnosti. Poté začne jednat.

Mobiliární exekuce

Mnohdy je to jediný způsob, jak z dlužníka může věřitel své peníze vymoci zpět. Cílem mobiliární exekuce je dohledání majetku dlužníka tam, kde podníká nebo bydlí. Jakmile se toto soudnímu exekutorovi podaří, majetek sepíše a obestaví. Poté má dlužník ještě možnost během několika hodin svůj dluh uhradit. Pokud se tak nestane, přichází na řadu odvoz veškerého sepsaného majetku do skladu exekutora. Pak už následuje jen dražba zabaveného majetku za nejvyšší nabídku. Snaha je uspokojit celou nebo co největčí část pohledávky.

Jakmile se o exekuci dozvíte, myslíte si, že je Vaše situace bezvýchodná?

Nezoufejte, jsme tu pro Vás.Obraťte se na nás!My Vám s řešením pomůžeme!

Pomůžeme Vám nejen s exekucí

Dále se zabýváme

  • konsolidací půjček
  • oddlužením
  • zprostředkováním půjček

Stydíte se nebo Vám je nepříjemné žádat nás o pomoc? Věřte, že v tíživé finanční situaci nejste zdaleka sami! A nebojte, naše jednání je velice diskrétní, tak už neváhejte a kontaktujte nás.

Aktualizováno Úterý, 23 Červenec 2013 20:20
 
Joomla SEO powered by JoomSEF