POSTIHLA VÁS EXEKUCE? MÁTE DLUHY? NEVÍTE SI RADY?

VOLEJTE 608 815 828. POMŮŽEME VÁM!

Dluhy samy nezmizí

V českých domácnostech se to hemží hypotékami, úvěry či spotřebitelskými půjčkami, přibližně 3,1 miliónů Čechů dluží v některé z finančních institucí. Navíc asi každý čtvrtý nemá přesnou představu, kolik činí jeho dlužná částka.

 
Před exekucí se nikde neschováte

Trápí vás starosti s financemi a nevíte, jak na ně? Obáváte se exekuce a nechcete nechat dojít své problémy tak daleko? Pak hlavně nedělejte mrtvého brouka. Strkat hlavu do písku a utíkat před exekucí je vždy to nejhorší a pak vám zůstanou jen vlhké oči od pláče.

 
Obáváte se dražby nemovitosti?

Dostali jste se do těžké situace, která bude s největší pravděpodobností končit dražbou nemovitosti? Jste na pokraji svých sil a nevíte jak pokračovat dál? Peníze na úhradu dluhu nemáte, o nemovitost však přijít nechcete?

 
Exekuce na nemovitost

Pokud vlastníte nemovitost, může to pro vás přinášet řadu výhod. Můžete v ní bydlet sami, aniž musíte někomu platit nájem a nebo ji můžete pronajímat a těžit z financí, které vám pronájem přinese. Pokud budete chtít například úvěr v bance, tak na vás také pohlíží jinak - lépe, než když nemovitost nemáte.

 
Konsolidace půjček - svěřte se do rukou odborníků

Slyšeli jste již o pojmu konsolidace a nevíte co to znamená? Jedná se o sloučení více půjček pouze do jedné. Ve většině případů to znamená ušetření na měsíčních splátkách.

 
Výživné a exekuce

Máte dítě a nemáte na splátky výživného nebo výživné neplatíte včas či vůbec? Víte, že v takovém případě vám hrozí exekuce?

 
Kdo je exekutor

Jedná se o svobodné právnické povolání a dle exekučního řádu provádí nařízené exekuce. Exekutoři jsou povinny správě Exekutorské komory. Státu podřízený exekutorský úřad je oprávněn provádět exekuce a další činnosti, které s jejich funkcí souvisí dle exekučního řádu. Sídlo úřadu je zásadně v obci, kde je příslušný okresní soud. Dle něho má exekutorský úřad přidělen název.

 
Má přednost exekuce za nesplácení půjčky nebo alimenty?

Několika desítkám tisíc dětí dluží jeden z jejich rozvedených rodičů alimenty, které jsou určené soudem. Mnoho z nich si pak ale neuvědomuje, že se svým chováním mohou dopustit trestného činu zanedbání výživy.

 
Novela zákona o spotřebitelském úvěru

Od prosince 2016 začala platit novela zákona o Spotřebitelském úvěru. Tato novela přinese větší ochranu spotřebitelů úvěrových produktů. Jedná se zejména o ochranu před lichvářskými praktikami poskytovatelů nebankovních půjček.

 
Nezabavitelné životní minimum v roce 2017

Každý rok se mění podmínky, které upravují exekuční pravidla. Nyní je to částka životního minima, kterou vám exekutor nemůže zabavit. Letos se naopak od minulých let tato částka snižuje, to znamená, že vám exekutor může ze mzdy sebrat více peněz.

 
Strana 3 z 16