Loading color scheme

Před exekucí se nikde neschováte

Trápí vás starosti s financemi a nevíte, jak na ně? Obáváte se exekuce a nechcete nechat dojít své problémy tak daleko? Pak hlavně nedělejte mrtvého brouka. Strkat hlavu do písku a utíkat před exekucí je vždy to nejhorší a pak vám zůstanou jen vlhké oči od pláče.

Finanční starosti má tři čtvrtiny obyvatel. V dnešní době jen málokdo bydlí bez hypotéky, málokdo si může koupit vysněné věci bez půjčky a ne všichni se dostanou na dovolenou snů bez finanční injekce v podobě půjčky.
Než ale podepíšete papíry o hypotéce, půjčce či leasingu, vždy si vše dobře propočítejte!

Jak probíhá exekuce?

Každá exekuce probíhá vždy podle zákona, i když se vám může zdát nespravedlivá nebo tvrdá. Pamatujte, že vždy musí exekuci předcházet soudní řízení, a tak v případě potíží se splácením jednejte rychleji, než k soudu dojde. Pokud dojde k soudnímu řešení celé věci, tak buďte aktivní. Nesouhlaste s dluhem, jednejte, braňte se. Vždy když budete dělat mrtvého brouka, tak dáváte velké šance tomu, kdo na vás podal žalobu.

Jak se neschovávat před potížemi?

Pokud se dostanete do potíží se splátkami, tak se vždy snažte s věřitelem dohodnout. Ideální je, když se případně dohodnete na splátkovém kalendáři. Když se dohodnete, tak ho dodržujte, jelikož při jeho porušení je exekuce velmi rychlá.
Poté začne exekutor jednat, požádá soud o pověření k přidělení exekuce. Následně má 30 dní na kontaktování dlužníka. A v poslední řadě přichází dopisová forma, zaplaťte do této lhůty. Když částku neuhradíte, tak je na řadě exekutor s obstavením účtů a majetku.

Jednejte před exekucí

Máte potíže se splácením, tak se snažte své úvěry konsolidovat, pokuste se snížit splátky. Snažte se využít bankovních institucí nebo nebankovních v případě, že množství vašich splátek, dluhů přesáhla únosnou mez a banka vám nechce půjčit.

Vyhledejte pomoc před exekutorem

Společnost NEXTA Consulting, s.r.o., se pohybuje v oblasti financí již řadu let a má spoustu kontaktů na bankovní i nebankovní instituce. Díky tomu vám dokáže nabídnout vždy ideální formu refinancování nebo konsolidování vašich úvěrů.
Neváhejte a v případě potíží se splácením kontaktujte naše finanční specialisty, kteří vám pomohou vybrat nejvhodnější variantu financování.