Loading color scheme

Hrozí Vám exekuce na dům nebo jiný majetek?

Přišel Vám exekuční příkaz nebo Vás navštívil exekutor?

 

exekuce exekutorDostali jste se do finančních problémů? Nevíte jak dál?
Obraťte se na nás! Pomůžeme Vám!

Pomůžeme Vám vyřešit problém s exekucí

Náš progresivní způsob řešení exekuce je výhodný především pro Vás. Jde-li o zadluženou nemovitost, budeme se snažit, aby zůstala pokud možno ve vašem vlastnictví, a tak zabránit jakémukoliv spekulativnímu nakládání s ní.

Při řešení exekucí postupujeme velmi opatrně a citlivě. Nastavujeme splátky dle Vašich možností. Máte-li více půjček, snažíme se je sloučit do jedné. Konsolidací splátek se výrazně sníží úroky, které jsou spojeny s každým úvěrem nebo půjčkou.

Hrozí Vám exekuce?

Vzali jste si úvěr či půjčku, nebo si něco pořídili na splátky a teď máte problém splácet? Možná jste přišli o práci nebo vám ukradli auto, a vaše příjmy najednou na pokrytí všech výdajů nestačí. Nebo jste jen nezaplatili jednu složenku, nebo pokutu za jízdu na černo. Třeba jste se někomu z rodiny zaručili za půjčku - a aniž byste tušili, že něco dlužíte, objevil se u Vás exekutor, a začal Vám oblepovat majetek.

Jak předcházet exekuci?

Exekuci často předchází zasílání upomínek a výzev k zaplacení - a rozhodně se nevyplatí nepřebírat si poštu a na výzvy nereagovat.

Exekuce může být nařízena, aniž byste se dostavili k soudu. Soud může vydat rozhodnutí o výkonu nařízení i bez Vaší přítomnosti. Rozsudek může být doručen i tzv. náhradním způsobem. A když o něm nebudete vědět, nebudete mít ani možnost se bránit. Ze zákona vyplývá, že povinný (dlužník) se o nařízení exekuce má dozvědět jako poslední.

Nemůžete tedy čekat, že se exekutor předem ohlásí, a vy budete mít čas si vše rozmyslet a řádně se připravit. O probíhající exekuci se můžete dozvědět, až když je po všem. U bankomatu zjistíte, že na účtu máte nulu. Vaše stavební spořitelna nebo penzijní fond vám oznámí, že jste porušili podmínky smlouvy, a odebírají vám proto v minulých letech připsanou státní podporu. Před domem nenajdete svoje auto. Ve dveřích vám vymění zámek a nalepí oznámení, že klíč si můžete vyzvednout na příslušném exekutorském úřadě. Stejně tak se můžete ráno probudit, a za dveřmi bude stát soudní exekutor s partou stěhováků.

Jaké pravomoci exekutor?

Z výše uvedeného vyplývá, že exekutoři mají opravdu rozsáhlé pravomoci. Mohou si zjistit řadu informací o dlužníkovi a jeho majetku, a pak bez varování udeřit na více místech. Nejen že vám mohou obestavit bankovní účet, ale mohou i vybrat úspory z Vašeho stavebního spoření, penzijního připojištění nebo kapitálového pojištění. Stejně tak Vám mohou zabavit vaše cenné papíry, podíly na obchodních společnostech nebo i celou firmu.

Než se nadějete, přijdete o jakoukoliv nemovitost nebo dokonce i o družstevní byt. Exekutor může zabavit i vaše auto a téměř jakýkoliv jiný movitý majetek. Ostudu si můžete zadělat i v práci, když vaše mzdová účetní obdrží exekuční příkaz postihující vaši mzdu. Exekuce se ale týkají i důchodců a nezaměstnaných, protože exekucí lze postihnout jakýkoliv příjem, a to i sociální dávky.

Děkujeme, vaše zpráva byla odeslána. Zprávu se nepodařilo odeslat. Zkuste nám, prosím, zavolat. Prosím, zaškrtněte políčko na Captche.

Co je to mobiliární exekuce

Dostali jste se do finančních nesnází a máte strach z exekuce? Víte o tom, že je více možností, jak exekučně peníze vymáhat? ...

Co je to předžalobní výzva

Předžalobní výzva je vstřícný krok vůči dlužníkovi, kterým ho věřitel vyzývá k zaplacení dluhu. Je specifikována v novele ...

Co je to exekuční titul?

Exekuce už je samotným výkonem rozhodnutí, ale předchází jí několik úkonů, které jsou nezbytné pro to, aby nastala. Jedním z ...