Loading color scheme

Exekuce: pokud zaplatíte za dlužníka, exekutor Vám peníze nevrátí

Mylně se domníváte, že pokud zaplatíte za dlužníka exekutorovi, aby Vám nezabavil Váš majetek, který by předmětem exekuce být neměl, že Vám exekutor nebo věřitel Vaše peníze vrátí. Peníze můžete soudně vymáhat pouze na dlužníkovi.

Proto je nutné varovat čtenáře, že pokud na nátlak exekutora přistoupí a dluh za dlužníka (úplně nebo částečně) zaplatí, nemohou se pak domáhat s úspěchem toho, aby jim zaplacenou částku exekutor či věřitel vrátil. Musíme zdůraznit, že tento právní názor je v souladu s ustálenou judikaturou.

Zabavení majetku exekutorem

Exekutor Vás může „vydírat“, díky pomalosti českých soudů ve stylu buď zaplať za dlužníka, nebo věci zabavím a odvezu. Proto raději nařízené exekuce uhradíte.
Toto se bohužel v praxi děje v mnoha případech, kdy exekutorovi (či spíše jeho zaměstnanci, který věci sepisuje) mohlo být zcela jasné, že nejde o byt či místnost povinného.

Exekuce je třeba řešit rychle

Hrozí Vám nebo někomu z Vašich blízkých či známých exekuce nebo už jste v exekuci? Můžete přijít o majetek, i když nic nedlužíte. Řešení této situace neodkládejte a obraťte se na odborníky.

Společnost NEXTA Consulting se zabývá řešením exekucí diskrétně a za velice solidní poplatky. Při řešení exekuce postupuje opatrně a citlivě. V našich řadách pracují školení finanční poradci s působností po celé ČR, proto se nemusíte obávat, že se nacházíte v lokalitě, kde NEXTA Consulting nepůsobí.

Služby společnosti NEXTA Consulting

Společnost Nexta Consulting nabízí i další služby pro své klienty:

  • konsolidace půjček a úvěrů
  • bankovní a nebankovní půjčky a hypotéky
  • výkup nemovitostí za hotové
  • odkup pohledávek
  • finanční poradenství

Chcete-li se dozvědět více o činnosti společnosti NEXTA Consulting nebo potřebujete urychleně řešit své finanční problémy, zavolejte na telefonní číslo 608 815 828.