Loading color scheme

V ČR máme rekordní počet vymahačů dluhů

Ocitli jste se v situaci, kdy někomu dlužíte peníze? Je Váš blízký přítel ve finanční tísni a bojí se vymahačů dluhů? Zaslechli jste, že vymahači dluhů častokrát nepostupují dle psaných pravidel? Nebo patříte k těm šťastným a nikomu nic nedlužíte, jen když čtete o vymáhání dluhů, tak si říkáte, jak se ta situace mohla nechat dojít tak daleko? Je spousta životních situací, kdy se bohužel člověk ocitne v tíživé finanční situaci a na tom se snaží zbohatnout čím dál více vymahačů dluhů.

Podle světové banky, která letos v říjnu vydala studii "Odpovědné půjčování" vyplývá, že Česká republika nemá s dluhy ve světě srovnání. Závěrečnou část studie zakončuje informace o tom, jak otevírá špatná státní regulace možnosti k tomu, aby právnické osoby, které zastupují věřitelé, vydělávali na vymáhání zpožděných splátek či nesplacených úvěrů mnohem více, než z úroků od dlužníků, kteří splácí včas!

Systém půjčování a vymáhání peněz

Za špatný systém půjčování a vymáhání peněz považuje Světová banka systém České republiky. Popisuje především problém nesplaceného dluhu. Věřitel se obrátí na soud, ten podá věc soukromému vykonavateli (soudní exekutor). Vykonavatel vždy po vymožení finanční částky uspokojí svojí pohledávku, která vznikla vymáháním dluhu a teprve potom uspokojí další část nevyrovnaného dluhu. Další náklady si účtuje soud a advokát věřitele. Z toho vyplývá, že dluh může vzrůst o desetitisíce. Nejvyšší možné hranice pro tuzemské poplatky, které jsou spojovány s vymáháním dluhů, jsou o mnoho výš, než v sousedních zemích. V porovnání s Německem si soudní exekutor při řešení exekuce účtuje třináctkrát méně a advokáti až desetkrát méně. Dokonce ve Velké Británii si advokáti nemůžou naúčtovat poplatky žádné a to v případě, pokud se jedná o dluh pod hranici 150 tisíc korun. Jedinou výjimkou je, že soud nařídí náhradu.

Pokud se na celou situaci podíváme očima laika, pak zjistíme, že vymáhání dluhů a exekuce v České republice je nekorektní byznys na předlužených občanech.

Jak předcházet exekuci?

Nejlepší radou, jak předejít exekuci, je nepůjčovat si peníze. Pokud si však musíte peníze půjčit, vždy jen tolik, kolik budete moci splatit. Dále si půjčujte vždy od prověřených zdrojů a pečlivě si pročtěte podmínky smlouvy! Když víte, že se se splátkou opozdíte, ihned kontaktujte věřitele a na pokračování splátek se domluvte. Nejhorší, co můžete udělat, je strkat hlavu do písku! Důležité je si přebírat poštu. Vymáhání dluhů a následná exekuce může být nařízená i bez Vaší účasti.

Jak nejlépe řešit exekuci?

Pokud se však dostanete do situace, kdy Vám hrozí exekuce, pak kontaktujte Nexta Finance! Naše společnost Vám pomůže nejen s exekucí, ale i s oddlužením, zprostředkováním půjčky a konsolidací půjček. Nexta Finance Vám pomůže s finančními problémy! Naše jednání je velice diskrétní, proto se nemusíte bát nás kontaktovat!