Loading color scheme

Home Credit čelí exekuci

Jak ty na mě, tak já na tebe. Tak by mohl znít název tohoto článku. Společnost Home Credit čelí exekuci ve výši téměř 11 000 korun. Bývalý klient splátkové společnosti Home Credit, na kterého tato společnost neoprávněně uvalila exekuci v roce 2013, získal od soudu souhlas s udělením exekuce.

Díky čemu čelí Home Credit exekuci?

V určité době používaly některé společnosti, mezi něž patřila i společnost Home Credit, neplatné rozhodčí doložky. Začátek celého případu odstartoval v prosinci 2013, kdy Home Credit uvalil exekuci na svého klienta kvůli nesplacenému dluhu. Exekuce byla udělena ale na základě rozhodčí doložky, která byla sporná. Proto v témže roce rozhodly Ústavní i Nejvyšší soud, že tyto exekuce vedené dle neplatných rozhodčích doložek musí společnost zastavit.

Co klient získal?

Na základě rozhodnutí soudu, bylo zastaveno vymáhání dlužné částky. Výše vymáhané částky se vrátila zpět na původní výši před zahájením exekuce. Klient ale musel v minulosti uhradit náklady na rozhodčí řízení, exekuci i za svého advokáta. Tato částka ve výši 2 450 korun měla být uhrazena společností Home Credit a to do 28. října. To se nestalo, takže se klient obrátil na dalšího exekutora, který zahájil exekuční řízení proti společnosti Home Credit.

Kolik je takových protiprávních exekucí?

Tento případ není jediný. Podobně na tom jsou i někteří klienti společností Essox, Cetelem, Profi Credit nebo Komerční banky. I tyto společnosti totiž v určité době používaly neplatné rozhodčí doložky na „soukromé rozhodčí soudy“.
V této době vzniklo několik desítek tisíc protiprávních exekucí. Tyto společnosti bohužel spoléhají na to, že se klienti nedozví o možnosti zastavení exekuce ve velmi malém procentu.

Pozor, původní dluh musí klienti uhradit

Komerční banka a společnost Essox informovaly, že v případě porušení závazku klienta budou postupovat ve vymáhání dlužných částek v souladu s podmínkami sjednanými ve smlouvách. Obdobně se vyjádřila i společnost Profi Credit.

Obáváte se exekuce?

Jste ve finanční tísni a hrozí Vám exekuce?
Takovém případě začněte jednat dříve, než bude pozdě! Společnost NEXTA Consulting se zabývá finančním poradenstvím včetně řešení exekuce!Ať už řešíte možnou exekuci nebo oddlužení, pak nás neváhejte kontaktovat. Naše řešení je rychlé a především diskrétní.