Loading color scheme

Internetem se šíří zavirovaný podvodný email o exekuci

Český bezpečnostní tým CSIRT (Computer Security Incident Response Team) varuje před zprávou, která vypadá jako k výzva zaplacení dluhu před exekucí.
Je to podvodný e-mail, v jehož příloze se skrývá virus. Pokud spustíte tuto přílohu, zavirujete si počítač, který pak může ovládat útočník, například odchytáváním zadaných přístupových údajů k bankovnictví.

Exekuční příkaz exekutor neposílá nikdy emailem

Tato podvodná zpráva je psána bezchybnou češtinou a vypadá docela věrohodně. Může splést řadu uživatelů. Soudní exekutor ovšem nikdy neposílá exekuční příkazy e-mailem, ale vždy poštou nebo datovou zprávou.

Exekutorská komora proto vyzývá, aby adresáti těchto zpráv neotevírali přílohy pošty a nezasílali peníze na uvedené účty. Adresáti podvodných e-mailů mohou žádat o pomoc Exekutorskou komoru ČR, která bude také informovat orgány činné v trestním řízení. Jedná se pravděpodobně o spamový útok, který má za cíl infikovat počítače adresátů. To může potvrdit jen Finančně analytický útvar Ministerstva financí.

Antivirové společnosti dosud neidentifikovali tuto verzi viru, proto CSIRT.cz varuje uživatele a radí jim obezřetnost na internetu, kam patří i dávka nedůvěry, otevírání důvěryhodných odkazů, jejichž bezpečnost je jistá. Na základě těchto všech varování a upozornění si jistě každý uživatel internetu svůj počítač řádně pohlídá.

Trápí Vás exekuce?

Email s exekučním příkazem neotevřete, ale co s opravdovou exekucí, která nás trápí?
Nestihli jste splácet, nebo jste zapomněl zaplatit nějakou pokutu či složenku? Ohrožuje Vás exekutor a exekuce?

Nestyďte si říci o pomoc. Obraťte se na odborníky ve finanční sféře, kteří Vám pomůžou nejnen s řešením exekuce, ale i konsolidací půjček či oddlužením. Pomoc z tíživé finanční situace nabízí společnost NEXTA CONSULTING.

Naše společnost NEXTA CONSULTING řeší problémy s exekucemi diskrétně a bez zbytečných průtahů. Včasná pomoc odborníků pomůže snížit Vaše náklady za neplnění Vašich závazků.

Služby společnosti NEXTA CONSULTING

Naše společnost NEXTA CONSULTING se dále zabývá:

  • finančním poradenstvím
  • bankovními i nebankovními půjčkami a hypotékami
  • výkupem nemovitostí za hotové

Nestyďte si říci o pomoc. Neváhejte a kontaktujte nás buď na telefonním čísle 608 815 828 nebo na prostřednictvím našeho webu: nexta-finance.cz, případně osobně v Pardubicích, Svitavách nebo Vysokém Mýtě.