Loading color scheme

Nová pravidla pro osobní bankrot

Nová šance pro osoby, které se dostali do dluhové pasti. Jelikož dlužníků přibývá, rozhodlo se ministerstvo spravedlnosti pro novelu insolvenčního zákona. Tato novela má více rozšířit možnosti oddlužení tzv. osobní bankrot.

Jak by mohl vypadat osobní bankrot?

Pokud to půjde až do extrémního řešení, tak věřitel, většinou banky nebo splátkové společnosti, nemusí dostat ani korunu. Průběh osobního bankrotu pro dlužníka však bude mnohem delší než v dnešní době.

Banky a splátkové společnosti však oponují, že zákon nyní funguje dobře a mnoho dlužníků se může naučit zákon využívat ve svůj prospěch. Pokud ale zákon projde, může to znamenat dražší úvěry a mnohem přísnější a razantnější proces vymáhání.

Proč dochází k novele zákona o insolvenci?

V české republice je přes 650.000 lidí v dluhové pasti a díky tomu, že mají na svém majetku dané exekuce, tak se dluhů z 90% nemohou nikdy zbavit.
Pokud dlužník nemá dostatek peněz nebo majetku na splacení dluhu, tak na sebe může vypsat pouze konkurs, a to je celkově likvidační řešení problému. Věřitel se svých peněz stejně nedočká a dlužník zpravidla končí u prací, kde nepodepisuje pracovní smlouvy a tím se mu dosti snižuje možnost kvalitního života v penzi.

Vyhněte se osobnímu bankrotu

Než se dostanete do dluhového kolotoče, tak se snažte své problémy vyřešit co nejdříve. Možností je spousta - konsolidace půjček, dohoda s věřitelem na splátkovém kalendáři nebo využití služeb společností, které vykupují dluhy a vy poté platíte za nových podmínek.

Společnost NEXTA Consulting, s.r.o., odkupuje dluhy převážně fyzických osob a pomůžou vám tak splatit dluhy na úvěrech, konsolidacích nebo hypotékách.

Hrozí vám dluhová past, exekuce nebo přemýšlíte o osobním bankrotu? Kontaktujte nás a naši specialisté s vámi proberou možnosti řešení pro vaši situaci.