Loading color scheme

Vyplatí se investovat do parcely nebo do nemovitosti?

Naskytl se vám ve vašem rodinném rozpočtu větší obnos peněz a vy byste je rádi investovali? Nejste si ale jisti, do čeho investovat a jakou částku? Každá investice může přinášet určitá rizika, i investice do pozemků nějaké má.

Může to mít ale také své výhody. Rizika vám mohou zajistit nemalý výnos.

Investor, tedy vy, si sami určíte, podle jakých investičních nástrojů se budete řídit. Investice nemovitosti nebo do parcely do jsou velmi oblíbené. Dle statistik by peníze navíc investovali do koupě nemovitosti 3 ze 4 lidí. Pokud si přejete větší výnos, můžete zainvestovat do koupi pozemku, který vám přinese vyšší výnos v průměru o 4% ročně.

Až tři čtvrtiny lidí si jsou jisti, že investice do pozemků nebo nemovitosti je přínosná do budoucna. Nejen, že se peníze uloží, ale budou se také zhodnocovat a vy nebo vaši potomci mohou v budoucnu pozemek využít k případnému bydlení. Polovina dospělých osob v České Republice by investovala do drahých kovů, do dluhopisů či akcií.

Jak vybrat nemovitost k investování?

Nejdůležitější je dokonalá lokalita. Nedejte se ulovit na levnou cenu pozemku či nemovitosti. Levné nemovitosti se nachází na severu Čech, ale shánění podnájemníků je těžké, protože na to obyvatelstvo nemá dostatek financí. Byt pak chátrá a vy s ním máte akorát starosti. Poohlídněte se po nemovitosti ve velkých městech. Nájemce do bytu či domu seženete jistě v Praze a Brně nebo v universitních městech, kde shánějí podnájem studenti.

Nejvíce oblíbené nemovitosti jsou menší byty, jako je 2+kk nebo 2+1. Důvodem je nízká pořizovací cena. Nájem se pak už o tolik neliší od větších bytů.

Sledujte budoucnost lokality a územní plánování, ve které chcete nemovitost pořizovat. Může se poblíž časem zřídit velká škola, jako je universita nebo se zde otevře zahraniční firma, která přitáhne stovky lidí, kvůli pracovní příležitosti.

Chcete více informací?

Rádi byste se dozvěděli veškeré informace ze světa investic? Bojíte se investovat sami? Neváhejte nás kontaktovat přímo na telefonním čísle 608 815 828 nebo elektronickou formou, pomocí kontaktního formuláře, rádi nalezneme vhodnou investici také pro vás. Zabýváme se dále také exekucemi, oddlužením, připravíme pro vás nebankovní i bankovní půjčky, sjednáme výhodnou hypotéku. Sjednotíme vaše půjčky a nabídneme spolupráci s finančními poradci.