Loading color scheme

Češi splácí své dluhy, když jim hrozí exekuce

Patří Češi k zodpovědným vůči svým závazkům? Podle průzkumů společnosti APS spravující pohledávky v zemích střední a jihovýchodní Evropy patří Češi k typicky bezstarostným dlužníkům.
Ovšem jen do doby, když jim začíná hrozit exekuce a jejich majetek se ocitne v ohrožení. Platební morálka v jihovýchodní Evropě je ve srovnání se severní Evropou podprůměrná. Pro obyvatele severní Evropy jsou dluhy naprosto soukromá věc. I tak to vnímají Češi, kteří jsou velmi citliví na to, aby se o jejich závazcích nikdo nedozvěděl.

Pokud věřitel začne vymáhat své peníze prostřednictvím zaměstnavatele, dlužník většinou začne komunikovat a své dluhy zaplatí nebo začne splácet.
V platební disciplině se v posledních letech na první místo dostali Poláci. Pokud se dostanou do problémů se splácením, je na vině vážná životní situace, jako je ztráta zaměstnání nebo dlouhodobá nemoc. Naproti tomu na posledním místě jsou v platební morálce Rumuni a Bulhaři, pro které je splácení dluhů až na posledním místě.

Češi jsou ke svým dluhům ležérní bezstarostní

Češi i jejich sousedé z jihovýchodní Evropy mají ke svým dluhům velmi laxní přístup. Jsou známi tím, že splácení svých pohledávek nechávají na poslední chvíli. Upomínky a výzvy k placení odkládají a jejich řešení je začne zajímat až v momentě, kdy vymáhání dojde až do fáze exekuce.

Pokud dojde neplacení závazků až do stadia hrozící exekuce, většinou český dlužník své závazky zaplatí, aby nedošlo k ohrožení majetku.
Pro obyvatele České republiky je naprosto nemyslitelná ztráta střechy nad hlavou.

Máte dluhy? Hrozí Vám exekuce?

Ve finančních problémech, jako je nezvládání splátek svých pohledávek nebo hrozící exekuce je naprosto nutné nic neodkládat a nečekat na zázrak. Je nutné se okamžitě obrátit na odborníky a požádat je o pomoc.

Společnost NEXTA Consulting je jedničkou ve finančním poradenství. Poradíme Vám s:

Nejste schopni již splácet své dluhy? Hrozí Vám exekuce? Neváhejte již ani den a obraťte se na Společnost NEXTA Consulting o radu a pomoc.