Loading color scheme

Sehnat práci s exekucí může být problém

Mnoho zaměstnavatelů, kteří se před nástupem nového pracovníka dozví, že ten má exekuci na plat, tak jej ani nezaměstnají. Je pro ně prý „příliš drahý“. A čím? Tím, že mzdová účetní musí spočítat a měsíčně odvádět ze mzdy povinného část jeho mzdy na exekuci? Není to nijak náročná činnost, ale mzdovým účetním se nechce naučit se něco navíc, a tím pádem se „nechce“ ani zaměstnavatelům.
Na dotaz tiskové mluvčí exekutorské komory, že výpočty srážek ze mzdy jsou moc složité, paní Báčová odmítá tvrzení, že srážky ze mzdy jsou složitým úkonem.

Výpočet srážek ze mzdy

Jde o algoritmus, který si mohou plátci mzdy sami a nízkonákladovým způsobem nastavit třeba v excelové tabulce. Zákon přesně stanovuje, jak a v jaké výši má plátce mzdy srážku ze mzdy provádět.
Přitom nový uchazeč o zaměstnání může být odborník, který by pro zaměstnavatele byl přínosem. Bohužel při nástupním pohovoru se odmítnutí nového uchazeče skrývá za jiné zástupné důvody pro odmítnutí než jen za to, že má potencionální pracovník nařízenou exekuci na plat. Rada paní Báčové pro uchazeče, kteří na trhu práce nemohou získat uplatnění kvůli exekuci nebo insolvenci zní - otázka, zda dotyčný čelí exekučnímu nebo insolvenčnímu řízení je intimní, zrovna jako otázky směřující k založení rodiny, a proto na ni nemusí kandidát na výběrovém řízení pravdivě odpovídat. Zaměstnavatel sice během zkušební doby může bez udání důvodu pracovní poměr rozvázat, ale zaměstnanec má v této době možnost přesvědčit zaměstnavatele o svých odborných kvalitách.

Jak řešit exekuci?

Máte problém s exekucí nebo insolvenčním řízením. Nezůstávejte se svými problémy sami a v době co nejkratší se obraťte na odborníky.

Naše společnost NEXTA CONSULTING působí na trhu již několik let a ve svém oboru patříme mezi jedničky na trhu. Navštivte stránky reseniexekuce.cz a zhlédněte nabídku našich kompletních služeb. Kromě rešení exekuce se zabýváme a řešíme:

  • konsolidace půjček
  • oddlužení
  • zprostředkování půjček

Pobočky naší společnosti NEXTA CONSULTING máme v:

  • Pardubicích
  • Vysokém Mýtě
  • Svitavách

kde nás můžete osobně, po předchozí telefonické domluvě, navštívit.

Neprotahujte své finanční problémy, kontaktujte nás a navštivte nás. Pomůžeme Vám diskrétně vyřešit Vaši finanční situaci.