Loading color scheme

Exekuci člena rodiny může odnést celá rodina

Pokud žijete v jedné domácnosti společně s více členy vaší rodiny nemusíte si být vždy jisti, že nikomu nehrozí exekuce. Pokud si chce někdo půjčit peníze, tak je to v dnešní době velmi jednoduché. Důležité však je, jak zvládne dlužník finance splácet, jelikož jakákoliv chyba ve splácení na vás může přivést exekutora.

Jak zabránit zabavení věcí od exekutora?

Jakmile se někdo z členů rodiny dostane do koloběhu nesplácených dluhů, tak vás může kdykoliv navštívit exekutor, který oblepí vaše věci páskami. Nejdůležitější je vždy označit si své věci a nejlépe prokázat účtenkou, že jsou vaše a ne zadluženého člena rodiny. Prostě vždy musíte prokázat, že jsou dané věci vaše, pokud se tak nestane, tak je může exekutor zabavit.

Prokázat původ věcí musíte exekutorskému úřadu, který u vás obstavené věcí provedl. Ten poté rozhodne, zda budou věci z exekuce vyjmuty či nikoliv.

Pokud exekutorský úřad doklady neuzná, tak budete muset podat vylučovací nebo excitační žalobu. Je však na uvážení soudu, zda žalobu uzná.

Exekutor nemůže zabavit úplně všechno

Je dán exekutorský soupis, co vše exekutor nemůže zabavit, tak se nemusíte bát, že vám sebere úplně vše.

Jedná se o nezabavitelné minimum a je celkem dobré se sním seznámit, pokud máte podezření na exekuční hrozbu nějakého příbuzného.

Exekutor vám nezabaví:

  • běžné součásti oděvů
  • obvyklé vybavení domácnosti
  • snubní prsteny
  • léky a prostředky potřebné k léčbě i pro člena rodiny
  • domácí zvíře
  • učebnice pro děti
  • finanční hotovost do velikosti životního minima i v případě hotovosti v domácnosti

Nesnažte se řešit exekuci sami

V případě, že vás nebo vaše příbuzné dostihla exekuce, tak kontaktujte společnost NEXTA Consulting, s.r.o. a ta vám pomůže předejít nebo vyřešit exekuci. Exekuci můžete vyřešit i odkupem nemovitosti v osobním vlastnictví. Na nic již nečekejte a kontaktujte nás.