Loading color scheme

Exekuce přikázáním pohledávky

Exekuce přikázáním pohledávky je základní způsob, jak exekutor provádí exekuci, jestliže je vymáhaná peněžitá pohledávka. Takto provedená exekuce může být provedena pouze na bankovním účtu povinného, tedy dlužníka.

Jak tedy funguje exekuční přikázání na bankovní účet?

Jestliže je exekuční přikázání dáno na bankovní účet dlužníka, bankovní dům musí zablokovat uložené finanční prostředky. Blokace financí je však maximálně do výše vymáhané částky. V případě, že jsou u pohledávky úroky z prodlení, blokuje banka částku vyšší. K blokaci financí dochází i v případě nově příchozích plateb na obestavený účet dlužníka, vždy však maximálně do výše dlužné částky.

Kdy jsou peníze převedeny na účet exekutora?

Vymáhanou částku ze zablokovaného účtu posílá banka na exekutorský účet až po přidělení právní moci usnesení o nařízení exekuce, tedy tehdy, jakmile exekutor dodá bance vyrozumění o nabytí právní moci.

Kdy banka finanční prostředky nesmí odeslat?

Pokud je podáno odvolání proti usnesení o nařízení exekuce, které může trvat i několik měsíců, a na účtu je celá vymáhaná finanční částka, tudíž by bylo další zajištění majetku zbytečné, může dlužník navrhnout zrušení zákazu nakládání s majetkem.

Hrozí Vám exekuce a nevíte si rady?

Jestliže jste se dostali do finančních potíží a hrozí Vám exekuce nebo vám již exekuce běží, nezůstávejte sami a přijďte si pro radu, jak Vaši situaci vyřešit.

Jsme tým proškolených profesionálů s dlouholetou praxí, kteří se zabývají klienty v exekučním řízení. K našim klientům přistupujeme s maximální ohleduplností a ohledem na jejich aktuální finanční situaci.
Vždy se snažíme najít optimální řešení, které uspokojí věřitele a zároveň ponechá možnost dlužníkovi, aby měl dostatek finančních prostředků na chod domácnosti a dalších potřebných věcí.

Řešení od nás jsou díky naší dlouholeté spolupráci s exekutory diskrétní a bez zbytečných průtahů.

Naše společnost NEXTA Consulting s.r.o. řeší nejen exekuce, ale i oddlužení, konsolidace půjček a zprostředkování půjček.

Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

Kontaktovat nás můžete pomocí emailu , telefonicky na čísle +420 608 815 828 nebo prostřednictvím našeho kontaktního formuláře!