Loading color scheme

Sloučení půjček do jedné může být východisko

Máte více půjček a již je nestíháte splácet nebo si jen chcete ulevit od splácené zátěže a splácet méně? V takovém případě může být sloučení půjček dobré řešené a východisko z tíživé situace.

Takové snížení splátek může být vhodným řešením než se dostat do dluhové spirály nebo neschopnosti splácet.

Jak předejít nesplácení půjček?

Především si vždy půjčujte to, co jste schopni splácet, ve většině případů si i věřitel hlídá, kolik vám půjčí. Může však přijít situace jako je nemoc nebo ztráta zaměstnání, kdy přijdete o svůj příjem nebo se příjem sníží, půjčky se nabalí a již jste v dluhové pasti.

Jaké je východisko z půjček?

Pokud se stane, že se dostanete do problémů se splácením, tak vždy rychle jednejte a neschovávejte se před problémy. Pokud se dostanete do prodlení se splácením, nebo vám nevyhovuje výše splátky, tak vždy kontaktujte věřitele.

Jestliže jste doposud neměli se splácením problémy, tak je pravděpodobné, že vám věřitel vyhoví a splátku sníží nebo prodlouží dobu splácení.

V případě, že vám věřitel nevyhoví, tak je potřeba hledat cestu jinam, dříve než se dostanete do problémů a hrozila by vám exekuce. V takovém případě přichází na řadu konsolidace půjček tedy spojení všech půjček do jedné.

Co dělat, když půjčky sloučit nejdou?

Pokud jste bez zaměstnání nebo v dlouhodobé pracovní neschopnosti může se stát, že vám poskytovatelé konsolidací nebudou chtít vyjít vstříc. Ale nezoufejte i v takovém případě je pro vás situace k řešení. Existují společnosti, které se specializují i na pomoc v takových to případech. A vy tak můžete být v klidu, že se do problémů nedostanete.

Kdo mi tedy pomůže vyřešit toto východisko?

V dnešní době je cest ke společnostem, které vám situaci pomohou vyřešit velká. Vždy se však nevrhejte do prví společnosti, ale ověřte si je dle referencí nebo dejte na doporučení a dlouhodobost na trhu, i ta vypovídá o určité úrovni společností poskytujících půjčky a konsolidace. Společnost NEXTA Consulting, s.r.o.je na trhu již řadu let a pomáhá svým klientům předcházet exekucím. V případě, že i vám hrozí podobné potíže, neváhejte se obrátit na jejich obchodní oddělení, kde vám profesionálové v oboru finance rádi pomohou s řešením těchto potíží.