Loading color scheme

Nebankovní půjčky a P2P aukce půjček

Nebankovní půjčky jsou v současné době velmi populárním, rychlým a diskrétním řešením pro ty, kteří se ocitli v obtížné finanční situaci a nemají z nějakého důvodu možnost půjčit si peníze od banky.

Výhodou i nevýhodou půjčky od nebankovní společnosti je, že tyto společnosti často nenahlížejí do registru dlužníků a nevadí jim, je-li člověk, který potřebuje půjčit, v exekuci nebo má-li nařízenou dražbu.

V současnosti nejoblíbenější jsou nebankovní půjčky bez potvrzení o příjmu. Na rozdíl od půjčování si v bance, nezáleží tedy na tom, jak vysoké vaše příjmy jsou nebo jestli vůbec nějaké máte. To je proto vhodným řešením pro například nezaměstnané či matky na mateřské. Dalším vyhledávaným produktem jsou nebankovní půjčky bez registru a zástavy. U banky je problém, že v registru dlužníků zůstáváte i po splacení všech dluhů, ale nebankovní společnosti k tomu velmi často nepřihlížejí.

Jaké jsou další druhy nebankovních půjček?

Zřejmě nejrychlejší je půjčka online (nejčastěji prostřednictvím sms zprávy). Peníze na váš účet mohou přijít dokonce do několika hodin! Nevýhodou SMS půjček je často přemrštěně vysoký úrok, který za půjčené peníze musíte zaplatit.
Jste-li podnikatel nebo živnostník, můžete využít půjčky na rozhodčí doložku (pokud se jedná o jednorázový úvěr mezi dvěma subjekty). Jsou rychlé a bez přílišných formalit a podmínek.

Dalšími možnostmi jsou půjčky na předluženost (společnost vám například nabídne sjednocení dluhů), půjčky na poštovní poukázku nebo půjčky od soukromých osob.

Jedním z nejnovějších a velmi často na rozdíl od výše uvedených nebankovních půjček, velmi bezpečným způsobem, jak získat nebankovní půjčku je aukce půjček. Portál nabízející aukci půjček je například Prestito.cz online aukce půjček. Lidé si mohou vzájemně mezi sebou online půjčovat peníze a úvěr lze tímto způsobem uzavřít od 10 000 Kč až do výše jednoho milionu korun. Navíc vše probíhá přes nezávislého zprostředkovatele a dle smluv, které jsou připravené s cílem, aby byly pro všechny zúčastněné strany férové.

Jak aukce půjček funguje?

Žadatel o půjčku na aukčním webu www.prestito.cz anonymně vystaví aukci, ve které uvede, kolik si potřebuje půjčit. Na to odpovídají lidé, kteří zájemci o půjčku nabídnou podmínky, za kterých mu jsou ochotni požadovanou půjčku poskytnout. Jak bylo uvedeno výše, vše probíhá anonymně pod přezdívkou, kterou si sami uživatelé zvolí. Vystavení aukce je navíc zcela zdarma a od uživatelů nejsou požadovány ani žádné poplatky předem.

Navštivte online aukci půjček

Slyšeli jste někdy pojem P2P aukce půjček? Je to jedna z nejmodernějších forem nebankovního získání půjčky. Aukce půjček probíhá na specializovaných webech (jako například www.prestito.cz), kde žadatel anonymně pouze pod přezdívkou napíše, kolik potřebuje půjčit (půjčky jsou poskytovány do jednoho milionu Kč) a během zvoleného počtu dní se mu nashromáždí nabídky. Vystavení aukce je navíc zcela zdarma a uživatelé neplatí žádné poplatky za poskytnutí půjčky předem. Další výhodou je možnost sjednat si takovýto dobrý úvěr zcela diskrétně.

Hlavní výhody vzájemných půjček mezi lidmi:

  • Přizpůsobení podmínek půjčení přímo vám na míru
  • Vše je zařízeno v pohodlí domova,
  • Možnost získání peněz od 10 000 Kč do 1 000 000 Kč
  • Záleží jen na vás, jaké podmínky si vyberete!