Loading color scheme

Než si půjčíte, řádně si vše rozmyslete.

Jistě se vám někdy stalo, že jste zrovna potřebovali na něco finance a v rezervě nic nebylo. Vhodné je být na tyto situace vždy připraven, ale ne vždy to vyjde. Pak se většinou uchýlíte k půjčce.
Taková půjčka vám v daný okamžik vytrhne trn z paty, ale z dlouhodobého hlediska to může být problém. Vždy než si vezmete nějakou půjčku, tak si řádně promyslete, zda budete mít na splácení.

Jak vyřešit když potřebujete půjčku?

Vždy pečlivě zvažte, od koho si peníze půjčíte. Ne každá půjčka, která se tváří přívětivě, je taková i ve chvíli, kdy se například opozdíte se splátkou. V takovém případě se již úvěr může otočit a stát se vaši noční můrou, hlavně v době, kdy je váš rodinný rozpočet napnutý.

Chraňte se před půjčkami

Nejlepší variantou, jak si nepůjčovat, je vytváření finanční rezervy, ale co naděláte, když zrovna něco chcete a finance na to nemáte. Pak tedy postupujte rozumně, vaše splátky by neměly přesáhnout 45% vašich příjmů, to je zdravá půjčka. Pokud tuto částku přesáhnete, tak si již zaděláváte na problém v případě, že by se něco stalo. Pokud si budete půjčovat u bank, tak vám většinou nepůjčí do 70% vašeho příjmu, u těchto společností si můžete úvěr pojistit - proti úmrtí, nemoci nebo i ztrátě zaměstnání. Neváhejte a své úvěry si vždy kvalitně zajistěte, nikdy nevíte co se může stát a poté mohou vaše závazky přejít na vaše děti čí příbuzné.

Opozdili jste se, se splátkou půjčky?

Máte půjčku a přišla vám pozdě výplata nebo jste nemocní a příjem se snížil? V takovém případě co nejrychleji kontaktujte vašeho věřitele, vždy je lepší se domluvit na nějakém splátkovém kalendáři, než se ukrývat a splátky neřešit. V případě bankovní půjčky je vždy vyjednávání jednodušší než v případě půjčky nebankovní, kde se úroky z prodlení mohou stát noční můrou. Ale i tak vždy jednejte jako první a nenechávejte to na věřiteli. Pokud by s vámi věřitel začal komunikovat, a vy nebudete sdílní, tak vše může přejít až v exekuci.

Přešla půjčka v hrozbu exekucí?

Pokud vše došlo až tak daleko, že na své splátky již nemáte a hrozí vám exekuce, tak i v tento moment se dá mnohé ještě řešit. Vlastníte-li nemovitost, tak ji můžete prodat a z její ceny uhradit své závazky. Je to lepší varianta než to nechat na exekutorovi, který ji může prodat pod cenou. Pokud nemůžete čekat na prodej nemovitosti, tak existují společnosti, které vaši nemovitost odkoupí a vy můžete své závazky v klidu splatit.

Například společnost NEXTA Consulting s.r.o. je jedna ze společností, která vám v případě nepříjemností a v problémech se splátkami pomůže. Na nic nečekejte a kontaktujte jejich pracovníky, kteří vám nabídnou možnosti řešení.