Loading color scheme

Jak lze zjistit komu a kde dlužím?

Jistě se vám již také stalo, že jste si chtěli někde v bance půjčit peníze a oni vám řekli, že jste již předlužení a nic vám nepůjčí. Jak tedy funguje a kde se dozvím, komu a kolik dlužím?
Někdy vám může dělat problémy i nějaká kreditní karta, kterou jste kdysi dostali k úvěru při koupi televize na splátky a nikdy jste ji nepoužili. Všechny tyto skryté závazky můžete zjistit výpisem z Centrálního bankovního registru CBCB. Výpis z tohoto registru je sice zpoplatněn, ale vy budete s určitostí vědět, komu vlastně dlužíte.

Jak předejít nevědomosti o dlužnosti?

Pokud si kupujete něco na splátky, tak si vždy ohlídejte nechtěné doplňky v podobě kreditních karet, které vám přijdou poštou. Vy je vhodíte do koše s tím, že je nechcete, ale účet, který k nim je napojený si již u dané společnosti nezrušíte. Tyto karty však mohou být také zrádné v tom, že je využijete, ale jejich splátky mohou narušit váš rodinný rozpočet.

Co dělat když dluh přeroste v problém?

Když se dostanete do dluhové pasti a máte problémy se splácením, tak co nejdříve kontaktujte svého věřitele. Pokud se s věřitelem dohodnete na splátkovém kalendáři, tak máte z poloviny vyhráno, ale musíte řádně dodržovat, jinak vám hrozí okamžité zesplatnění. Některé seriozní společnosti nabízejí také možnost odkladu jedné či dvou splátek, ale nesmíte se již předtím se splátkou opozdit.

Řešte své dluhy včas

Víte-li, že máte se splátkou problém, tak ho řešte co nejdříve, ideálně ještě před první upomínkou od věřitele. Pokud nebudete reagovat ani na upomínku, tak je velmi pravděpodobné, že vše dojde až k exekuci. V případě finančních problémů se tedy vyplácí jednat rychle a snažit se své závazky konsolidovat nebo splatit. S tím vám pomůže NEXTA Consulting, s.r.o..

Na nic již nečekejte a kontaktujte finanční specialisty z NEXTA Consulting, s.r.o. a pokud máte finanční potíže nebo vám již hrozí exekuce, kontaktujte je a oni vám pomohou problém vyřešit.