Loading color scheme

Co dělat, aby na Vás nebyla uvalena exekuce?

V dnešní době se do finančního kolotoče dostaneme, aniž bychom si to uvědomovali. Všude na nás křičí reklamní hesla na různé finanční společnosti, které nám rády a za skvělé úroky půjčí. Ne každý však zvládne následnou finanční zátěž, která je spojená se splácením půjčky. Díky tomu se můžeme dostat do dluhů a následně nám bude hrozit exekuce.

Víte, že Vám hrozí exekuce?

Jestliže jste si vzali úvěr nebo půjčku, kterou nezvládáte splácet a nebo jste nezaplatili pokutu třeba za jízdu na černo, je pravděpodobné, že vám bude hrozit exekuce. Náhle je Vaše aktuální finanční situace mizerná a nevíte kudy kam. Exekutor se pak objeví, ani nevíte jak rychle.
V tomto případě je velice důležité začít tuto situaci řešit a ne se před ní schovávat nebo strkat hlavu do písku. Jak tedy předejít tomu, aby Vám exekutor doma neoblepil majetek nebo vám nezablokoval účet?

Exekuci se předcházet

Ještě než dojde k exekučnímu řízení, je dlužník zpravidla informován formou upomínek a výzev k zaplacení. Důležité je toto neignorovat, ale snažit se situaci řešit. Jestliže už je však pozdě, je vysoce pravděpodobné, že Vám brzy na dveře zaklepe exekutor.

Dejte si také pozor na soudně nařízenou exekuci. Soud totiž může vydat rozhodnutí k výkonu exekuce, aniž byste byli u soudu přítomni. Rozsudek Vám může soud doručit i tzv. náhradním způsobem. V tomto případě o ničem nevíte a také nemáte šanci se adekvátně bránit. Zákon říká, že se dlužník má o nařízení exekuce dozvědět až jako poslední.

Exekutor se nemusí ohlašovat předem

Pokud se domníváte, že Vám exekutor předem napíše nebo zavolá, aby upozornil na svou návštěvu, abyste měli čas se na něho připravit, jste vedle. O exekuci se můžete dozvědět například až na jejím konci, kdy už je vše hotové. Na bankovním účtu máte obestavené finance a nemůžete je používat. Pokud máte stavební spoření nebo penzijní fondy, může nastat situace, že vám finanční instituce oznámí, že jste porušili podmínky smlouvy, proto Vám odebírají státní podporu, která vám byla připsána v minulých letech. Vaše auto je odtaženo a co hůř, přijdete domů a máte vyměněný zámek u vašeho bytu nebo domu. Klíč si poté musíte vyzvednout u exekutora na exekutorském úřadě.

Jaké je vhodné řešení?

Doporučujeme Vám obrátit se na profesionály, kteří na rozdíl od vás mají s exekucemi a exekutory bohaté zkušenosti. Jednou z takových společností je také NEXTA Consulting s. r. o..
Nabízíme bohaté služby nejen v oblasti exekucí a oddlužení, ale také konsolidaci půjček a úvěrů, bankovní, nebankovní půjčky a hypotéky, výkup nemovitostí za hotové, finanční poradenství nebo odkup pohledávek.

Naše řešení je vždy zcela diskrétní a takové, aby co nejméně zasáhlo do rodinného rozpočtu dlužníka. Kontaktujte nás, pomůžeme Vám s řešením Vaší exekuce.