Loading color scheme

Kdy vyhlásit osobní bankrot?

Vzali jste si v bankovním nebo nebankovním institutu velké finanční sousto a řešíte otázku exekuce nebo osobního bankrotu? Jak se zbavit natrvalo dluhů?
Právě osobní bankrot je jistým řešením, jedná se tedy o oddlužení fyzické osoby. Abyste mohli vyhlásit osobní bankrot, musíte nejprve splnit předem určené podmínky. Poté záleží na příslušném krajském soudu, který vám osobní bankrot musí nejprve schválit. Jaké jsou tedy tyto podmínky a jaká je vhodná doba k vyhlášení osobního bankrotu?

Jste vhodnou osobou k vyhlášení osobního bankrotu?

Přerostly vám dluhy nad hlavu, vaši věřitelé jsou již v zástupu, se splácením vašich závazků jste více jak měsíc pozadu a nebudete je schopni v nejbližší době uhradit? Je na místě začít uvažovat o vyhlášení osobního bankrotu. Na to máte nárok od 1. ledna 2008, protože vzešel v platnost insolvenční zákon.

Jaké jsou podmínky pro vyhlášení osobního bankrotu?

Hlavní podmínkou k vyhlášení osobního bankrotu je dostačující příjem, abyste v následujících 5 letech zaplatili přinejmenším 30% vašich povinností.

  • Přehled příjmů a majetku
  • Přehled dluhů, včetně seznam věřitelů
  • Důkazy, že nejsme schopni své závazky dále splácet
  • Souhlas věřitele s vyhlášením osobního bankrotu
  • Souhlas zákonného partnera (manžela/manželky, partnera/partnerky)
  • Osobní návrh na řešení oddlužení

Chcete vyhlásit osobní bankrot? Připravte se na tvrdý režim.

Jestliže jsou vaše příjmy dostatečně vysoké, je čas podat k soudu návrh na oddlužení. Návrh můžete sepsat sami, existuje zde ale riziko, že jej nevyplníte dostatečně správně po formální nebo obsahové stránce a soud vám jej vrátí. Vhodnější variantou je, že se obrátíte na finanční instituci, jako je NEXTA Consulting, která vám s vyplněním návrhu a celým řešením vaší situace poradí.

Jestliže krajský soud váš návrh schválí, bude formálně vyhlášen váš osobní bankrot a vy se budete muset připravit na to, že následujících pět let budete žít z existenčního minima. V případě, že tento pevný řád dodržíte až do konce, budete konečně žít bez dluhů.

Nejste si jisti, zda již nastal čas k vyhlášení bankrotu?

Abyste si ověřili, zda již nastal ten správný čas k vyhlášení osobního bankrotu nebo potřebujete pomoci s případnou blížící se exekucí, doporučujeme vám obrátit se na profesionály v oblasti financí, jako jsou odborníci ze společnosti NEXTA Consulting, s. r. o.. Ke svým klientům přistupujeme zcela individuálně a s maximální diskrétností. Společně s vámi zjistíme, zda je ještě čas vyřešit vaše pohledávky bez vyhlášení osobního bankrotu, nebo jestli už není cesty zpět.

Kontaktujte nás, rádi se s vámi domluvíme na osobní schůzce a pomůžeme vám z tíživé životní situace. Nezůstávejte na dluhy sami.