Loading color scheme

Co dělat, když na vás udeří exekutor?

Půjčili jste si peníze a nezvládáte splácet nebo jste se dostali do finanční tísně a hrozí Vám exekuce? Obraťte se na odborníky na řešení exekucí s letitou praxí. Díky našim zkušenostem Vám pomůžeme s řešením Vaši situace. Nezůstávejte na exekuční řízení sami a rádi vám poradíme a najdeme vhodné řešení.

Jaké exekutor pravomoci?

Pravomoci exekutorů jsou poměrně rozsáhlé. Zjistit si informace o dlužníkovi a stavu jeho majetku je pro exekutora opravdu maličkostí. Díky tomu má přehled o tom, kde všude může uplatnit svou exekutorskou pravomoc.

Exekutor Vám může:

  • obestavit bankovní účet
  • vybrat úspory ze stavebního spoření
  • vybrat úspory z kapitálového nebo penzijního pojištění
  • zabavit cenné papíry
  • vyhlásit mobiliární exekuci, což je zabavení nebo zajištění movitých věcí dlužníka ve prospěch věřitele
  • exekutor může zabavit také váš nemovitý majetek
  • uplatnit exekuční příkaz u vašeho zaměstnavatele na vaši mzdu
  • atd.

Ne vše vám může exekutor zabavit

Existuje nezabavitelné minimum, které vám exekutor musí ponechat, a to i v případě, že by to bylo jediné, co opravdu vlastníte.

Nezabavitelné minimum je stanoveno na základě životního minima, tedy částce, která stačí na zajištění výživy a dalších základních osobních potřeb.

V případě, že u vás exekutor bude provádět mobiliární exekuci, musí vám ponechat obvyklé vybavení domácnosti, běžné součásti oděvu, pomůcky, potřeby a další věci potřebné k léčbě vaší nebo dalšího člena domácnosti. Mezi další nezabavitelné věci patří snubní prsteny nebo domácí zvíře. Jestliže máte doma hotovost, musí Vám zůstat dvojnásobek životního minima. Podnikateli pak musí zůstat věci, které potřebuje k výkonu své podnikatelské činnosti.

Co dalšího pro vás můžeme udělat?

Naše společnost NEXTA Consulting, s. r. o. pro vás může zajistit, mimo řešení exekuce, také konsolidaci půjček a úvěrů, tedy sloučení několika úvěrů či půjček do jednoho balíku, dále oddlužení nebo zprostředkování bankovních i nebankovních půjček.

Chcete se dozvědět více nejen o exekuci?

Pokud se chcete dozvědět o možnostech řešení vaší situace více, kontaktujte nás. Naše řešení jsou zcela individuální a zakládáme si také na tom, že je naprosto diskrétní. Exekuce řešíme s citlivým a individuálním přístupem ke každému klientovi a s nejnižšími náklady.