Loading color scheme

Jak odvrátit provedení exekuce nemovitosti?

Dostali jste se do finančních nesnází a hrozí Vám exekuce? Říkáte si, že toho k zabavení moc nemáte, mysleli jste i na nemovitost, kterou vlastníte? Ano, samozřejmě, exekutor může zabavit nejen Váš majetek či obstavit Vaši mzdu, ale může také zabavit vaši nemovitost, k uspokojení co největší části pohledávek nebo k pokrytí všech dluhů.

Pokud Vaše situace dospěla již tak daleko, že Vám opravdu hrozí exekuce a to i na nemovitost, pak nevěšte hlavu! Známe možnost, jak odvrátit provedení exekuce nemovitosti. Obraťte se na nás!

Víte, jak exekuce probíhá?

Na našich stránkách si můžete nastudovat časté dotazy spojené s exekucí, ale také to, jak Vám můžeme s exekucí pomoci.

Exekuce nemovitosti

Zabavil Vám exekutor vaši nemovitost? Víte, co bude následovat? V případě, že si nevykoupíte nemovitost zpět, pak exekutor vyhlásí na váš majetek včetně nemovitosti dražbu.

Ve většině případů se ale nemovitost draží pouze za polovinu její tržní reálné hodnoty. Pro příklad, nemovitost má reálnou hodnotu 3 miliony, v dražbě se ale prodá za 1,5 milionu. Myslíte si, že celý zisk z dražby v hodnotě 1,5 milionu bude použit na úhradu Vašich dluhů? Mýlíte se! Odečtěte od toho daň, odměnu exekutora a náklady dražby. Ve finále zjistíte, že zabavením a prodejem vaši nemovitosti se zdaleka nepokryly všechny vaše dluhy.

Nebudete-li nařízenou exekuci řešit, necháte to dojít až k nařízené dražbě, pak s největší pravděpodobností můžete přijít o více jak 50% z její hodnoty. Může být ale všechno jinak, jen začněte včas jednat!

Jak odvrátit exekuci?

Nejhorší, co můžete s exekucí udělat je to, že nebudete dělat nic. Nenechte to dojít tak daleko, abyste museli plakat při sledování dražby vašeho majetku. Déle už neotálejte a obraťte se na nás ještě dnes. Pomůžeme Vám nejen s exekucí, ale také s konsolidací půjček a zprostředkováním půjček. A nebojte se, není proč se bát ani stydět. Naše jednání je velice diskrétní a věřte, že nejste v takovéhle složité situaci sami.