Loading color scheme

Exekutoři budou muset natáčet exekuce

Nově budou muset exekutoři od prvního září natáčet exekuce, aby nedocházelo ke sporným případům a nejasnostem. S novelou však exekutoři zcela nesouhlasí. Obávají se zvýšení nákladů a větší psychické zátěže u dlužníků a jejich následné negativní chování. Jeden z exekutorů také tvrdí, že se lidé budou obávat, aby nebyl záznam z prováděné exekuce zveřejněn.

Novela zákona, zpřísňující exekuce u soudem nařízeného zabavování majetku rozšíří seznam věcí, které bude muset exekutor dlužníkovi ponechat. Mezi tyto věci budou patřit domácí zvířata, hračky nebo náboženské a studijní knihy. Také dluh do 30 000 korun nebude možné uhradit pomocí prodání nemovitosti.

Dlužníci o záznam nemají zájem

Některé exekutorské úřady již záznamy pořizují, ale pouze na žádost dlužníků. O záznamy však nemají dlužníci zájem.

Také Úřad na ochranu osobních údajů nehodnotí novelu zcela příznivě. Důvodem je také to, že kamerové záznamy se budou zakládat do spisů, které jsou přístupné i třetí osobě. Tak může dojít k úniku informací a záznamu.

K zaznamenání bude potřeba technika

Aby exekutoři mohli zaznamenávat jednotlivé exekuce, budou potřebovat novou záznamovou techniku, kterou ne každý exekutorský úřad vlastní. Bude potřeba vyhlásit výběrové řízení na dodavatele kamerového systému, který zvládne natáčet také v prostorách s nedostatečným osvětlením. Kamera také bude muset zvládnout natáčet i 10 hodin v kuse. Otázkou také zůstává, zda vyškolit zaměstnance exekutorského úřadu nebo najmout profesionálního kameramana.

Obáváte se exekuce?

Bojíte se, že vám hrozí exekuce a nevíte si rady? Máte hned několik možností. Buď se s exekucí poperete sami nebo oslovíte profesionální společnost, jako je NEXTA Consulting s.r.o. , zabývající se exekucemi. Taková společnost má dlouholeté zkušenosti s řešením exekucí.

Vaši exekuci vyřešíme s nejnižšími náklady. Efektivně a především citlivě nastavíme případné splátky podle možností dlužníka a jeho rodiny. Naším cílem je, aby Váš majetek zůstal ve Vašem vlastnictví, vždy postupujeme tak, aby nedošlo ke spekulativnímu nakládání s Vaším majetkem.

Jaká jsou možná řešení exekuce

Profesionálních řešení je mnoho. Mezi tato řešení exekuce patří:

Potřebujete pomoc s řešením exekuce?

Kontaktujte nás, pomůžeme Vám s jejím řešením a poradíme, jak nakládat s Vašimi financemi.