Loading color scheme

Dluhy samy nezmizí

V českých domácnostech se to hemží hypotékami, úvěry či spotřebitelskými půjčkami, přibližně 3,1 miliónů Čechů dluží v některé z finančních institucí. Navíc asi každý čtvrtý nemá přesnou představu, kolik činí jeho dlužná částka.

Dle statistik splácí průměrný Čech přibližně milion na hypotečních úvěrech, u spotřebitelských úvěrů je průměrná částka 220 tisíc korun. Tyto sumy určují, že u každého šestého z deseti lidí má splácení tu nejvyšší prioritu. I tak se přibližně třetina doznává k tomu, že se splácením asi jednou zpozdili.

Zapomenout může opravdu každý

Dle průzkumů se ukazuje, že i velmi bonitní klienti bankovních i nebankovních institucí někdy opomenou splátku zaplatit. Velmi často ztrácí přehled o tom kdy, komu a kolik má zaplatit.

Velmi často se ale více stává, že méně bonitní klienti prostě nemohou svou splátku zaplatit, protože na ni jednoduše nemají. Tím tak začíná zdánlivě nekončící spirála splátek a půjček. V případě, že se dlužník ke svým dluhům postaví „nezodpovědně“ a nechá je zajít příliš daleko, může dojít až k exekuci.

Jaké jsou možnosti řešení dluhů?

Existuje celá řada možností, jak se svých dluhů zbavit. Jistě se shodneme na tom, že bez dluhů by se nám žilo mnohem lépe, pojďte tedy s námi zajistit svou budoucnost bez dluhu. Jaké jsou tedy varianty řešení?

  • Oddlužení
  • Proces oddlužení je znám také pod pojmem konsolidace půjček. Zjednodušeně řečeno se jedná o sjednocení vašich dluhů. Díky tomu získáte také jednu úrokovou sazbu i cílovou částku a budete mít jasně určen den, kdy vaše splácení skončí.

    K provedení oddlužení potřebujete mít odborné znalosti. Neodborně provedená konsolidace může napáchat více škody než užitku. Ne vždy můžete jako soukromá osoba získat tak výhodné podmínky.

  • Výkup nemovitosti za hotové
  • Další variantou, jak se můžete svých dluhů zbavit, je výkup vaší nemovitosti. Vaši nemovitost odkoupíme za hotové. Díky tomu získáte finanční prostředky na uhrazení vašich dluhů a také předejdete případné exekuci.

    Pomocí odkoupení nemovitosti naší společností také můžete získat vyšší částku než při nařízené exekuční dražbě. Ceny nabízíme v rozmezí 50 až 80% z tržní hodnoty nemovitosti.

  • Odkup pohledávek
  • V případě, že jste fyzická osoba, pak od vás můžeme dluhy odkoupit. Vhodné k odkoupení jsou půjčky, úvěry a hypotéky.

Chcete pomoci s vaší finanční situací?

Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme s řešením. Naši profesionálové vždy dbají, aby řešení bylo nejen diskrétní, ale také ohleduplné k rodinnému rozpočtu každého klienta.