Loading color scheme

Konsolidace půjček - svěřte se do rukou odborníků

Slyšeli jste již o pojmu konsolidace a nevíte co to znamená? Jedná se o sloučení více půjček pouze do jedné. Ve většině případů to znamená ušetření na měsíčních splátkách. Pokud máte více úvěrů a chcete ještě nějaké peníze, ale pro banku jste předluženi v rámci splátek, je konsolidace půjček jediné možné řešení. Lze ji zvolit i pokud chcete měsíčně ušetřit na splátkách.

Jak zkonsolidovat půjčky?

Konsolidace úvěrů lze provést buď částečná nebo kompletní.
U částečné konsolidace spojíte do jednoho pouze úvěry, které vás měsíčně zatěžují a nemusíte do nich spojovat ty, které vám například za dva měsíce končí.

Kompletní konsolidace je vhodní pro ty, kteří již cítí problémy se splátkami a je pro ně zatěžující již každý měsíc. V tomto případě neváhejte a spojte všechny úvěry do jednoho, i kdyby vám zbývalo doplatit jen dvě splátky.

Chcete spojit půjčky, ale nejde to?

Důvodů, proč vám v bance neprojde spojení úvěrů, může být více. Nejčastěji jste pro banku rizikovým klientem. U banky většinou neuspějete, pokud:

  • vaše splátky značně převyšují více jak 65% vašich příjmů
  • jste se zpozdily se splátkami během splácení úvěru
  • množstvím půjček v krátké době jste pro banku rizikovým partnerem
  • vám hrozí nebo již máte exekuci

Jak vyřešit konsolidaci půjček, když to v bance nejde?

Vždy se především snažte brát si jen takové množství úvěrů, o kterém bezpečně víte, že ho utáhnete z rodinného rozpočtu. Pokud se již dostanete do ohrožení splátkové morálky, tak jednejte rychle a věřitele o tomto stavu informujte co nejdříve. Je to vždy lepší, než to nechat dojít do stavu, kdy hrozí exekuce.

Když v bance neuspějete, tak nepanikařte. Můžete zkusit využít nebankovní instituce. Nebankovní společnosti nenahlížejí do bankovních registrů a posuzují vás jinými způsoby, případně za své úvěry ručíte vlastní nemovitostí.

Hrozí vám exekuce, máte problémy se splácením, nezvládáte své měsíční splátky úvěrů?

Nezoufejte a obraťte se na profesionály na poli financí. Společnost NEXTA Consulting, s.r.o. spolupracuje se spoustou bankovních institucí, ale díky dlouholetým zkušenostem ve finanční oblasti dokáže pomoci i v případě, že u bankovní instituce neuspějete.

Pokud máte finanční potíže, tak již neváhejte a vyřešte je přes nás dříve než vám nadělají potíže, které se již složitě řeší nebo hrozí ztráta vašeho majetku.