Loading color scheme

Muži rozesílali falešné upomínky exekuce

Přišla Vám upomínka o exekuci a přitom jste si jisti, že nikomu a nikde nic nedlužíte? Obdrželi jste výzvu k uhrazení exekuce, přičemž si ale neuvědomujete, že byste měli někde nějaký dluh? Říkáte si, že není ale možné, aby Vám přišla upomínka, kdybyste nic nedlužili? Omyl, opak je pravdou. Dva muži rozeslali více než 20 tisíc falešných dopisů o uhrazení exekuce z pošty na Mělnicku.

Pracovník pošty, který dopisy přebíral, pomohl sice policistům sestavit portréty obou můžu, avšak zlínští policisté nemají žádnou další stopu. Zatím se nepodařilo ani vypátrat, zda jsou tito 2 muži autoři upomínek nebo jejich úloha spočívala pouze v rozeslání dopisů.
Neděste se obdržené výzvy o uhrazení exekuce, pokud jste si opravdu vědomi toho, že nikde nikomu nic nedlužíte a promyslete si další jednání.

Vydělat lze i na falešné exekuci

I když si řeknete, že nic nezaplatíte, protože víte, že nic nedlužíte, zajisté vezmete telefon a zavoláte na uvedený telefonní kontakt. A to je přesně to, na co podvodníci čekají. V případě falešných upomínek před zahájením exekuce šlo o to, že dotyčný, který upomínku obdržel, měl kvůli dlužné částce před zaplacením vymáhající společnost kontaktovat. Linka začíná předčíslím 900 a za jednu minutu volání zaplatíte celých 85 korun.

Senioři jsou snadnou kořistí v případě falešné exekuce

Falešné dopisy byly směřovány především seniorům, kteří jsou v tomto případě velmi snadnou kořistí.
Ze strachu ihned volají na podvodné telefonní linky, kde utrácejí i tisíce korun, a to aniž by se k falešnému dluhu něco dozvěděli. Ze strachu, že by mohli přijít o střechu nad hlavou, někteří neváhají a žádají o zprostředkování půjček. V tomto případě je daná podvodná telefonní linka již zablokovaná díky kriminalistům, přesto ale tři tisíce lidí, kteří na linku volali, provolali statisíce korun.

Jak lze řešit exekuci?

Jste v situaci, že řešíte platnou exekuci? Bojíte se okamžiku, kdy Vám exekutor zaklepe na dveře? Nevězte hlavu, z každé situace se lze dostat.
Kontaktujte společnost Nexta Finance, která se mimo jiné zabývá i řešením exekucí, zprostředkování půjček či konsolidací půjček.