Loading color scheme

O osobní bankrot žádá rekordní počet žadatelů

Od roku 2008, kdy vznikla možnost požádat o osobní bankrot, tuto možnost využilo přes 81 000 lidí. Ne všem žádost sice soud vyhověl, ale úspěšnost návrhů 68% je vcelku vysoká.

Vysoký počet návrhů na osobní bankrot

Od listopadu 2012 do listopadu 2013 bylo vyhlášeno přes 18 tisíc osobních bankrotů, což je o 2 tisíce více než ve stejném období předešlého roku. Navíc v listopadu 2013 padlo rekordně nejvíce návrhů, bylo to téměř 2500 návrhů. Soud vyhověl 1600 návrhům.

Lidé tuto možnost, zdá se, hojně využívají, přestože podat návrh na osobní bankrot může jen

  • fyzická nepodnikající osoba, která
  • má více věřitelů a
  • může splatit alespoň 30% dluhu během pěti let.

Nezaměňovat exekuci za osobní bankrot

Při běžném hovoru se mohou leckdy zaměnit pojmy a nakonec můžeme získat mylnou informaci. Důležité je si uvědomit, že exekuce neznamená totéž co osobní bankrot.

Exekuce už je výkon exekučního titulu. Jde zde o vymožení dlužné částku od povinného. Exekuci provádí exekutor.

Osobní bankrot, nebo oddlužení, je způsob, jak splatit věřitelům dlužné peníze a přitom mít zajištěný základní příjem na obživu. Oddlužení se řídí insolvenčním zákonem.

Jak se vyhnout exekuci

Zažádat o oddlužení je dobrý způsob, jak nenachat věci zajít tak daleko, aby došlo k exekuci. Pokud ovšem nesplňujete podmínky pro osobní bankrot, jistě existuje jiný způsob, jak exekuci zabránit.

Potácíte se v bludném kruhu splátek a nevíte, jak z něho ven? Řešením je konsolidace půjček, kdy sloučením půjček budete splácet jen jednu částku a nezapletete se do zmatku zaplacených a dlužných částek.

Jistota s profesionály

Při řešení exekuce nebo hledání vhodné investice se obracejte na NEXTA FINANCE, s.r.o.