Loading color scheme

Pozor na emaily s výzvou k zaplacení exekuce!

Také se Vám stalo, že jste dostali výzvu k zaplacení exekuce na Váš email? Je to podvodný email v jehož příloze je uložen vir, který sebere všechna data a umí vysát i účet. Pozor, tyto emaily neotvírat a žádné peníze na uvedené účty neposílat.

Exekutorská komora ČR žádné takové emaily s výzvou k zaplacení exekuce neposílá a naopak před těmito podvodnými emaily varuje.
Tyto výzvy k zaplacení exekuce se objevily již v dubnu a jsou součástí vlny spamu. Podle antivirové společnosti Eset je tento útok trojského koně označován jako Elenoocka a na konci června tvořil až dvě pětiny všech škodlivých programů v ČR. Má za úkol po otevření přílohy vypadající jako zip archiv stahovat do již zavirovaného počítače další viry.
Jsou známy i případy, kdy trojský kůň Elenoocka nainstaloval do počítače program, který předstíral internetové bankovnictví. Výsledkem pak byl příkaz k převodu částky téměř 200 tisíc korun, který zadal za uživatele někdo z gangu někde na Východě.

Exekutorská komora shromažďuje informace o těchto podvodných emailech, které předá orgánům činným v trestním řízení.

Výzva od exekutorské komory

Exekutorská komora proto vyzývá adresáty podvodných emailů, aby tyto emaily v žádném případě neotevírali a žádné peníze na uvedené účty nezasílali. Exekuční příkaz totiž exekutor nikdy neposílá emailem. Na základě těchto všech uvedených faktů si snad každý uživatel svoje emaily pohlídá a při otevírání všech příloh z emailů bude obezřetný.

Jste ohroženi skutečnou exekucí?

Co s exekucí, která Vás již ohrožuje a způsobuje Vám nespavost? Nenechte se trápit a řekněte si o pomoc.
Svěřte své starosti s exekucí finančním odborníkům, kteří Vám jistě rádi pomohou nejen s řešením exekuce, ale řeší i konsolidace půjček a oddlužení.

NEXTA Consulting

Pomoc s řešením exekucí nabízí společnost Nexta Consulting! Včasná pomoc odborně vyškolených finančních poradců Vám pomůže snížit náklady vzniklé neplněním Vašich závazků a navíc diskrétně a bez zbytečných průtahů.

Neváhejte a kontaktujte nás na telefonním čísle 608 815 828 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.