Loading color scheme

Pražané prodávají nemovitosti, aby se vyhnuli exekuci

V médiích se můžete dočíst informace, že počet exekucí klesá, avšak tím si nemyslete, že klesá i počet dlužníků, není tomu tak. Lidé stále využívají možnost vyhlásit osobní bankrot, což by měla být krajní možnost. Například Pražané, aby se vyhnuli exekuci přistoupili na prodej nemovitostí.

Ojedinělé nejsou ani případy, kdy se člověk v exekuci pokusí sáhnout na život. V případě, že se dotyčný dozví o nařízené exekuci a chápe svoji finanční situaci jako bezvýchodnou, vidí jediné východisko a to je smrt. Nebojte se, každou situaci lze řešit, tedy i exekuce! I když někdy to není lehké, ale za cenu života nestojí žádný problém!

Osobní bankrot jako východisko?

Pro mnoho lidí je možné východisko z finančních problémů vyhlášení osobního bankrotu. To však neplatí například pro Pražany. Jelikož osobní bankrot je proces oddlužení, kde se Vám dluhy po nějaké době splácení "vymažou", ale po dobu splácení dostáváte pouze nezabavitelnou částku, ze které nemají možnost lidé žijící v Praze uhradit vysoké nájmy a poplatky. Proto Pražané hledají jiné možnosti, jak se zbavit hrozící exekuce, a to například prodej své nemovitosti. Díky částce, kterou obdrží z prodeje nemovitosti, jsou schopni uhradit své závazky věřitelům.

Podle Davida Šmejkala, ředitele Poradny při finanční tísni, jsou Pražané daleko opatrnější a finančně vzdělanější než před pěti lety. Dávají větší pozor na své výdaje.

I ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že osobní bankrot přispěl ke snížení exekucí! Ministerstvo to ale bere globálně.

Pomoc při exekuci?

Čelíte exekuci? Bojíte se, že své finanční závazky neustojíte? Obraťte se na společnost Nexta Finance. Pomůžeme Vám v oblasti financí, ať už se jedná o:

  • exekuci
  • oddlužení
  • zprostředkování půjček
  • konsolidaci půjček

Kontaktujte nás na telefonním čísle 608 815 828 a věřte, že uděláme maximum pro to, abychom Vám pomohli z finanční tísně.