Loading color scheme

Máte exekuce? Sehnat zaměstnání nemusí být lehké.

Patříte do řad těch, kteří mají exekuci a k tomu navíc hledáte nové zaměstnání? Příliš mnoho zaměstnavatelů při zjištění, že máte exekuci, nebude o vašem přijetí ani uvažovat. Znamenalo by to pro ně „drahého“ zaměstnance! Firemní mzdová účetní musí nejen spočítat ale také odvádět každý měsíc ze mzdy povinného (dlužníka) danou část, která pokrývá exekuci.

Dle exekutorské komory se však nejedná o nijak procesně složitý úkon, vše záleží pouze na konkrétním zaměstnavateli a jeho ochotě srážky spočítat a posílat.

Jak probíhá výpočet srážek ze mzdy?

Jedná se o algoritmus, který lze nastavit v excelové tabulce. Ta jim po zadání potřebných údajů vypočítá konkrétní výši srážky ze mzdy. Navíc je zákonem dané, v jaké výši a jak má docházet ke srážkám ze mzdy.

Proč se zaměstnavatelé „cukají“?

I přesto, že nový uchazeč může být odborníkem, který by pro firmu byl přínosnější, než jiný bez exekuce, je tato velmi často hlavním důvodem nepřijetí žadatele.

Navíc budoucímu zaměstnavateli nemusíte o exekuci říci. Jedná se o podobně intimní otázku, jako je otázka na zakládání rodiny, nemusíte tedy říci pravdu a zaměstnavatel by se vás ani zeptat na takovou věc neměl.

Rizikem pak po nástupu je zkušební doba, kdy zaměstnavatel musí odvádět srážky na exekuci, pak se s vámi bez udání důvodu může rozloučit. Je tedy jen na vás, zda jej v co nejkratší době efektivně přesvědčíte, že pro zaměstnavatele bude horší o vás přijít, než posílat srážky z platu.

Hrozí vám exekuce a nevíte, jak ji řešit?

Potýkáte se vy nebo někdo z vaší rodiny s exekucí či insolvenčním řízením? Rozhodně není správné ani vhodné zůstat na řešení bez odborné pomoci. I ta nejmenší dlužná částka může způsobit nemalé potíže, které vám mohou přerůst přes hlavu. Proto se obraťte na odborníky. Profesionálové z naší společnosti NEXTA Consulting působí na trhu již řadu let a řadí se ke špičce v oboru na českém trhu.

Mimo řešení exekucí klientů pomáháme s:

  • konsolidací půjček
  • oddlužením
  • zprostředkováním půjček
  • investicemi
  • řešením finanční situace v rodinném rozpočtu aj..

Nenechávejte své finanční závazky přejít do dluhů, které vám znepříjemní život. Kontaktujte nás a my vám zaručíme diskrétní a efektivní řešení.