Loading color scheme

Neoprávněné vyhrožování exekucemi motoristům

Jste si jisti, že na povinném ručení nedlužíte ani korunu? Přesto Vám přišlo oznámení o možné exekuci? Říkáte si, že je to jak ve zlém snu? Ano, přesně tato situace se může stát každému, kdo má pojištěný vůz na své jméno. Neoprávněné vyhrožování exekucí motoristům není nic neobvyklého. Na vině jsou Ministerstvo dopravy a Česká kancelář pojistitelů.

Ministerstvo dopravy, které provozuje Centrální registr vozidel, se nemůže dohodnout s Českou kanceláří pojistitelů u koho z nich je chyba v databázi. Přitom ani jeden z orgánu není úplně tak nevinný. I když o tomto problému vědí obě zúčastněné strany, nápravné krky společně nechystají. Mimo záznam dodávají, že chyb v databázích se budou muset samy pročistit časem. A tak není a nebude nic neobvyklého, že i nadále budou motoristé, kteří nic nedluží, dostávat výhružné dopisy o exekuci se složenkou na zhruba 6500 korun od České kanceláře pojistitelů.

Kde nastávají chyby v databázích?

Velmi důležitá je ohláška pojišťovně, když dojde ke změně vlastníka. Mnohdy se na to totiž zapomíná a pak se následně schyluje k oznámení exekuce. Vlastník vozidla musí bez zbytečného odkladu nahlásit změnu vlastníka pojistiteli, což dokonce stanovuje zákon.

Bohužel nastal i případ, kdy všechny povinnosti, které náleží vlastníkovi vozidla, byly splněny a i přesto nejmenovaný motorista neunikl vymáhacím praktikám. Jak je vidět na tomto případu, nejen registr vozidel a Česká kancelář pojistitelů, ale i pojišťovny mají pěkný zmatek v databázích.

Jak se bránit před neoprávněným vyhrožováním exekucí?

Obrana v tomto případě je velice složitá. Česká kancelář pojistitelů dává lidem možnost, aby důkaz o své nevině poslali prostřednictvím jejich webu. Pokud však zvolíte tuto cestu před doporučenou poštou, mějte na paměti, že neobdržíte žádné potvrzení. A na tom ČKP staví. U soudu totiž pak ČKP dodává, že žalovaný nedodal informace ve lhůtě 30 dní o tom, že není dlužníkem.

Z výše uvedených informací sami uznejte, že k exekuci může přijít každý.

Bojíte se exekuce?

Jste ve finanční tísni? Máte spoustu závazků, které musíte měsíčně platit a právě tento měsíc na všechny výdaje nemáte? Volejte telefonní číslo 608 815 828. Společnost Nexta Finance Vám pomůže s řešením finančních problémů.

Naše společnost se zabývá zprostředkováním půjček, oddlužením, konsolidací půjček a pomocí při exekuci. Nabízíme zprostředkování půjček bankovních i nebankovních, hypoték i úvěru na bydlení.

Máte obavy z možné exekuce, protože nemáte dostatek peněz? Neváhejte se nás obrátit a kontaktujte nás co nejdříve!