Loading color scheme

Od Nového roku se mění podmínky pro exekutory

S nástupem nového roku 2015 přišlo mnoho nového v téměř každé oblasti běžného lidského života. Týká se to také exekutorů a jejich výkonu práce. Od ledna 2015 mají ostřejší lokty a naše, byť třeba malé, dluhy mohou vyrůst do nemalých částek. A to především v případě strhávání peněz z dlužníkovy výplaty.

Rychlejší splacení dluhu?

Ano, zní to velice pěkně, že rychleji splatíte svůj dluh, ale bude to na úkor minimální částky, kterou Vám exekutor může zabavit.
Od ledna 2015 se totiž snížila minimální hranice nezabavitelné částky o 71 Kč. Tato sice malá částka může však pro některé rodiny znamenat velký zásah do rodinného rozpočtu.

Co Vám exekutor nesmí zabavit?

V případě, že Vás exekutor navštíví osobně doma, nemůže Vám exekučně zabavit věci, které jsou vymezeny v prvním odstavci ust. § 322 OSŘ.

Z exekuce jsou tedy vyřazeny:

  • Věci, které dlužník potřebuje k uspokojení hmotných potřeb nejen svých, ale také své rodiny nebo k plnění svých pracovních úkolů (v případě podnikatele, věci, bez kterých by nemohl vykonávat dosavadní činnost)
  • Věci, jejichž prodej by se neshodoval s morálními pravidly
  • Běžné součásti oděvu
  • Obvyklé vybavení domácnosti
  • V tomto případě však nemůže dlužník počítat, že mu exekutor nezabaví např. barevný televizor. Soudy jsou v tomto směru velmi přísné a „ obvyklé vybavení domácnosti“ je velmi striktně omezeno.

  • Snubní prsten a jiné předměty podobné povahy.
  • Zdravotnické potřeby a jiné věci, které dlužník potřebuje vzhledem ke své nemoci nebo tělesné vadě. Stejně tak i pomůcky a léky dalších členů domácnosti.
  • Hotové peníze do částky 1 000 Kč.

Dostali jste se do exekutorského kolotoče a nevíte jak z něho ven?

Vzali jste si úvěr či půjčku a máte potíže se splácením? Nebo jste se někomu zaručili za půjčku, aniž byste tušili, že něco dlužíte, případně jste omylem nezaplatili složenku nebo pokutu za jízdu na černo? Objevil se u Vás najednou exekutor a začal oblepovat majetek? Obraťte se na náš tým profesionálů ze společnosti NEXTA Consulting s.r.o., kteří Vám rychle a především diskrétně pomohou.

Náš způsob řešení exekuce je progresivní a výhodný především pro Vás. V případě, že se jedná o zadluženou nemovitost, vždy je naši prioritou, aby zůstala pokud možno ve vašem vlastnictví.

Exekutoři mají opravdu nemalé pravomoci a ne každý běžný občan se v nich orientuje, proto je pro Vás výhodné, když budete mít po svém boku někoho, kdo se vyzná a dokáže Vám pomoci.

Kontaktujte nás, abychom Vám mohli pomoci, a Vy jste tak znovu získali klid a pohodu. Exekuce řešíme s nejnižšími náklady a s citlivým a individuálním přístupem ke každému klientovi.