Loading color scheme

Za vymáhání exekucí do 10000 nedostanou advokáti odměnu

Skupina poslanců v čele s Helenou Langšádlovou za TOP 09 podala návrh na zrušení práva na náhradu odměny za zastupování v tzv. bagatelních sporech. Materiál již prošel prvním čtením ve Sněmovně a dále toto téma budou řešit poslanci ve výborech.

Co je bagatelní spor?

Co je pro jednoho bagatelní spor (jedná se o částku do 10000 Kč), je pro jiného spor velice vážný.
Když někdo vydělává 60000Kč měsíčně a výše (např. soudci, advokáti, exekutoři, poslanci a senátoři apod.), tak je částka 10000 Kč pro ně bagatelní, na rozdíl od toho, kdo pracuje poctivě za minimální mzdu a z jejichž daní jsou výše jmenovaní placeni.
V těchto případech, pokud návrh beze změny projde, si bude muset hradit služby advokáta sám věřitel či poškozený. Odměny advokátům jsou dnes již tak astronomické, že si je může dovolit málokdo.

Co z toho získá dlužník?

Dlužníkům by se mělo pomoci a ulevit v řešení dluhů, pokud to nejsou chroničtí neplatiči. Nemělo by se již stávat, aby za dluh 10000Kč musel dlužník zaplatit 30000Kč, protože právník s exekutorem si od stolu za zaslání výměru napočítali 20000Kč.

V případě, že jste již Vy nebo někdo z Vašich známých účastníkem exekučního řízení, tak neváhejte ani okamžik a obraťte se na odborníky. Je třeba se bránit všemi možnými dostupnými prostředky, které nám právní řád ČR dosud dovoluje.

Pomoc při exekuci

V případě, že řešíte exekuci a nevíte kudy kam, obraťte se na Nexta Finance. Nexta Finance působí v oblasti finančního poradenství a řešení exekuce od roku 2009. Díky dlouholeté spolupráci se soudními exekutory Nexta Finance řeší exekuce klientů diskrétně a bez zbytečných průtahů, s co nejnižšími náklady a poplatky. Kontaktujte nás na telefonním čísle 608 815 828, popřípadě prostřednictvím kontaktního formuláře uvedeného na našem webu.

Jste v situaci, kdy Vám exekuce teprve hrozí? I v tomto případě se na nás můžete obrátit. Pomůžeme Vám nejen s řešením exekuce, ale i s:

  • Konsolidací půjček
  • Oddlužením
  • Zprostředkováním půjček a hypoték