Loading color scheme

Nevíte co s exekucí? Obraťte se na nás!

Dostali jste se do finanční tísně, půjčili jste si peníze, kde se dalo a teď Vám hrozí exekuce? Jsme odborníci na řešení exekucí s dlouholetou praxí. S důvěrou se na nás můžete obrátit, abychom Vám pomohli s řešením Vaši situace. Nezůstávejte na exekuční řízení sami a nechte si poradit, jak vše vyřešit.

Co je exekuce?

Spor mezi věřitelem a dlužníkem, ze kterých se díky exekučnímu řízení stávají oprávněný a povinný. Exekuce vzniká podáním návrhu na nařízení exekuce ze strany věřitele. Příslušný soud vydá věřiteli exekuční titul, na jehož základě může být exekuce vykonána exekutorem.

Jaké exekutor pravomoci?

Exekutoři mají nemalé pravomoci, díky kterým si mohou zjistit informace o dlužníkovi a jeho majetku. Tak má jasný přehled o tom, kde všude může zasáhnout.

Exekutor může:

  • obestavit bankovní účet
  • vybrat úspory ze stavebního spoření
  • vybrat úspory ze penzijního nebo kapitálového pojištění
  • zabavit cenné papíry
  • vyhlásit mobiliární exekuci (tedy zabavení nebo zajištění movitých věcí dlužníka ve prospěch věřitele)
  • exekutor může zabavit také váš nemovitý majetek
  • podat exekuční příkaz vašemu zaměstnavateli na vaši mzdu
  • atd.

Co Vám exekutor musí ponechat?

V případě, že Vás navštíví exekutor, musí Vám nechat nezabavitelné minimum. To je stanovené na základě životního minima, tedy částce postačující na zajištění výživy a dalších základních osobních potřeb. Čím více Vás v domácnosti je, tím je životní minimum nižší.

Jestliže u Vás exekutor provádí mobiliární exekuci, musí Vám ponechat běžné součásti oděvu a obvyklé vybavení domácnosti, pomůcky, potřeby a další věci potřebné k léčbě Vaší nebo dalšího člena domácnosti, snubní prsteny nebo domácí zvíře. Pokud máte doma hotovost, musí Vám zůstat částka v hodnotě dvojnásobku životního minima. Podnikateli pak nemohou být zabaveny věci, které potřebuje k výkonu své činnosti.

Jak tedy vyřešit Vaši exekuci?

Kontaktujte nás. Naše praxe a letitá spolupráce se soudními exekutory Vám zaručí, že námi navrhované řešení bude diskrétní a co nejjednodušší. Exekuce řešíme s nejnižšími náklady a s citlivým a individuálním přístupem ke každému klientovi.