Loading color scheme

Vánoce na splátky?

Vánoce se kvapem blíží, všichni se těšíme na pohodu a rozzářené oči našich dětí. Chceme také dělat radost svým blízkým. Všichni obchodníci začínají nabízet své zboží v různých akcích, ale také na splátky. Začíná nákupní horečka, braní půjček a kupování dárků na splátky. Předvánoční období je doba žní pro splátkové společnosti.

Chcete si nadělit pračku, notebook, novou televizi nebo jinou třeba i nepraktickou věc, ale nemáte na ně dostatek peněz? Řešení je jednoduché.
Pořiďte si vánoční dárky na splátky! Nešetřete, když nemusíte. Nejdříve můžete nakoupit a až poté splácet! Takhle na nás útočí reklamy splátkových společností, kterým bohužel podléhá více a více lidí.

Vánoce přece nejsou jen o velkých a drahých dárcích, ale především o rodině, přátelích a klidné atmosféře, kterou si chceme užít všichni. Není tomu tak dávno, co bylo zcela běžné, že jsme si pořizovali pouze ty věci, na které nám stačily vlastní finance. Ve finančních nesnázích se tak neocitalo tolik lidí jako dnes. Také věcí, na které jsme šetřili i několik měsíců, jsme si více považovali a pečovali o ně. Bohužel trend nejdříve nakoupit a pak splácet je především pro mladou generaci velmi pozitivní, ale jen v jednom úhlu pohledu. Šetřit a pak utrácet je pro ně přežitek, který nechtějí podstupovat.

Co se stane, když nebudete splácet?

Ano, mnoho českých domácností se setkalo s různými variantami úvěru, půjček, leasingu a podobně. Nákup je mnohdy velmi jednoduchý, avšak dávat měsíčně stranou určitou částku už není zcela jednoduché. A to především, nedošlo-li při nákupu k posouzení aktuální i budoucí finanční situace rodiny.
V první řadě nesmíme vidět kupovanou věc a pomíjivou radost z ní, ale především povinnost splácet půjčené peníze. Pokud totiž nebudeme půjčky splácet, lehce se může stát, že nastanou nesnadno řešitelné potíže. Tou nejhorší, ale velmi častou, je návštěva exekutora. Pamatujte, že exekuce při nesplácení na sebe nenechá dlouho čekat.

Jaké exekutor pravomoci?

Pravomoci exekutorů jsou v posledních letech upravovány. I přesto, ale mají stále nemalé možnosti, jak na neplatiče a dlužníky udeřit. Exekutor je tak schopen sehnat si důležité informace o vašem majetku, finanční situaci, bankovních účtech, spořeních atd.. Má tak jasně definovaná místa, kde efektivně udeřit, aby získal zpět dlužnou částku.

Od exekutora můžete očekávat, že vám:

  • zablokuje bankovní účet
  • vybere našetřené peníze ze stavebního spoření
  • vezme úspory z důchodového nebo kapitálového pojištění
  • vyhlásí mobiliární exekuci (zabaví movité věcí dlužníka)
  • zabaví váš nemovitý majetek
  • podá exekuční příkaz na vaši mzdu u vašeho zaměstnavatele
  • a další

Dostali jste se do potíží kvůli loňským vánocům nebo z jiného důvodu?

Jestliže se obáváte exekuce nebo vás již exekutor navštívil, je vhodné začít situaci neodkladně řešit. Jestliže si nejste jisti, že si na řešení troufáte bez odborné pomoci, pak se můžete obrátit na nás, naši experti vám pomohou.